خانه » روش های موفقیت » اعجاز استفاده صحیح از وقت آزاد

اعجاز استفاده صحیح از وقت آزاد

این ایده زمانی به ذهنم رسید که داشتم داستان “ام جی دیمارکو” را در “روش زندگی میلیونرها” می خواندم. “دیمارکو” بازرگان است اما قبلاً راننده یک “لیموزین” بوده است. نکته جالب در مورد او نحوه ی گذراندن اوقات فراغتش به عنوان یک راننده است. او وقت آزاد زیادی داشت، زمان زیادی باید منتظر مسافرانش می ماند. به نظر شما او در این زمان اضافه چه می کرد؟ اکثر افراد شاید از آن برای استراحت، گفتگویی دوستانه و یا بازی رایانه ای استفاده کنند. اما “دیمارکو” اینچنین نکرد. او عادت به مطالعه داشت و کتاب های زیادی می خواند. هدفش از این کار ارتقای شخصیتش بود.

سرانجام همان مطالعات ساده دریچه ای از موقعیت های جدید به رویش گشود. در اواخر دهه ۹۰ و همزمان با آغاز شکوفایی وب سایت ها، او توانست از همان مطالعات بسیاری که داشت دانش کافی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدست آورد. خلاصه مطلب، کارش موفقیت آمیز بود و او برای همیشه تبدیل به یک تاجر موفق شد.

مطالعه داستان او مرا به فکر واداشت: چه کسی می توانست تصور کند کاری به این سادگی چنین تغییری شگرف در زندگی اش بوجود آورد؟ تمام موفقیت او به خاطر استفاده درست از وقت آزادش بود.

همین طور که مطالعه می کردم داستان دیگری به ذهنم رسید، داستان “تئودر روزولت.” او نیز مانند “دیمارکو” وقت آزادش را به مطالعه می پرداخت، چه زمانی که در مزرعه گاوچرانی می کرد و چه زمانی که در کابین ریاست جمهوری به عنوان رییس جمهور نشسته بود. در نتیجه ی مطالعات بسیار، او دانش کافی برای حُسن انجام وظیفه بدست آورد. نمی خواهم بگویم شما هم باید وقت آزادتان را صرفاً به مطالعه بپردازید. بلکه منظور من این است که باید از وقت آزادتان برای رشد فردی استفاده کنید؛ برای یادگیری مسائل جدید، برای کاوش علاقه مندی های نو. شاید اکنون این مطلب را درک نکنید اما عمل به آن دریچه ای تازه از یک موقعیت جدید به رویتان خواهد گشود.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

بزرگ‌ترین مشکلاتی که از رشد استارتاپ جلوگیری می‌کنند

رشد استارتاپ یکی از مراحل حیاتی موفقیت آن محسوب می‌شود و درمقابل، موانع رشد همیشه ...