خانه » روش های موفقیت » اگر این یازده مورد را ترک کنید، به نتایج بهتری در زندگی خواهید رسید

اگر این یازده مورد را ترک کنید، به نتایج بهتری در زندگی خواهید رسید

۱- تفکری که باعث می شود فکر کنید که نهایت تلاشتان را نمی کنید، رها کنید

احساس غرور و افتخار به خود در تمام روزها کار آسانی نیست، مخصوصاً وقتی که می دانید کارهای بیشتر و بهتری از دستتان برمی آید. به منظور تغییر عملکرد خود باید دیدگاهتان را عوض نمایید. سعی کنید دستاورد های کوچک تان را هر روز جشن بگیرید و آن را تبدیل به یک عادت کنید. قدردان هر اتفاق خوبی که در زندگی شخصی و حرفه ای خود با آن رو به رو می شوید، باشید. بنابراین شما به دلیل رفتار منفی زمان و انرژی زیادی صرف نمی کنید.

ناتانیل براندن می گوید: «هیچ کدام از قضاوت هایی که در طول زندگی در معرضشان قرار می گیریم، مهم تر از قضاوتی که خودمان درمورد خودمان می کنیم، نیست.»

۲- وقتی دچار اشتباه می شوید، جلوی خشم خود را بگیرید

هرکس کار خود را بزرگ و بی نقص بپندارد و در مورد خود دچار غرور شود، اشتباهات خود را نادیده می گیرد و در مواجهه با خطاها نمی تواند واکنش صحیح و مناسبی از خود نشان دهد. این اتفاقات زمانی بیشتر از همه مهم تلقی می شود که بتوانیم جلوی اشتباهات خود را بگیریم، اما به خاطر غرور و خود بزرگ بینی از آن غافل می شویم. یکی از اشتباهات رایجی که خیلی از افراد انجام می دهند، این است که نمی توانند جلوی خشم خود را بگیرند و احساسات منفی خود را کنترل کنند. بهاء دادن به خشم و دیگر احساسات منفی دیگر، نه تنها از رشد و بالندگی شما می کاهد بلکه جریان موفقیت شما را نیز قطع می کند و حتی ممکن است در مواردی آینده ی شما را نابود کند.

اگر شما می خواهید نتیجه مطلوبی از کارهایتان بگیرید، باید یک فرآیند درست را دنبال کنید و خودتان را مانند یک ماشین خودکار تصور کنید. در این فرآیند هرچقدر که شما در برخورد با خطاها منطقی تر رفتار کنید، خطاها آسان تر حل و فصل شده و به نتیجه ی نهایی نیز آسیبی نمی رسد.

ولتر می گوید: «کامل بودن، دشمن خوب بودن است.»

۳- از ناشناخته ها نترسید

هر رویداد ناشناخته ای هیجان انگیز و مرموز است، با این حال اکثر اوقات شما را می ترساند. رو به رو شدن با ناشناخته ها و ایجاد تغییر در زندگی، به شجاعت و ریسک زیادی نیاز دارد. با این حال، باز هم همین ناشناخته ها هستند که اغلب ما را به جایی که هرگز نمی شناختیم، می برند و لذت عجیبی به ما می بخشند.

بدون امتحان کردن اتفاقات و تجربه های جدید، نمی توانید تصمیم بگیرید که آیا اتفاقی ارزش تجربه شدن را دارد یا خیر؟ آزاد باشید و با اعتماد به نفس بیشتری نسبت به آن چه که هستید، ظاهر شوید. همیشه راه های جدید و هیجان انگیز برای خوب بودن و رسیدن به موفقیت وجود دارد. فقط کافی است که بخواهید تا به موفقیت برسید.

اسکات مرکوآرت می گوید: «تنها درهایی باز خواهند شد، که به آنها ضربه ای بزنید.»

۴- جمله ی « شما مجبورید هر چه را که آغاز کرده اید، به پایان برسانید.» را کنار بگذارید

اگر غذایی که می پزید یا دانشگاهی که در آن ثبت نام می کنید را دوست ندارید و همه ی این ها مخالف آن چیزی است که در تفکر خود به آن علاقه مند هستید، همین لحظه شروع کنید آن ها را کنار بگذارید. لازم نیست که آن ها را تا انتها ادامه دهید. وقتی که متوجه می شوید چیزی با نیازها و خواسته های کنونی شما به خوبی مطابقت ندارد، نباید ترس از کنار گذاشتن آن و ادامه دادن مسیر با انتخابی دیگر، مانع از پیشرفت شما شود و به خاطر داشتن احساس گناه و ناامنی، تسلیم شوید و باز هم همان کار قبلی را انجام دهید.

به هر حال، دوباره شروع کردن یک راه آسان تر و سریع تر از ترمیم مسیر قبلی که هیچ کاربردی ندارد، می باشد. شما می توانید با تشخیص خوب از بد، به کار گرفتن تجربه ی خود و انتخاب گزینه ی صحیح و مناسب، به موفقیت دست یابید.

به گفته ی دونالد ترامپ: «دانستن این که هر شرایطی چه عکس العملی را می طلبد، بخشی از برنده بودن است. گاهی باید جنگ را تمام کرد و به سمت مسیری دیگر رفت. باید به سمت راهی رفت که مؤثرتر باشد».

۵- گاهی به خودتان استراحت دهید

برای روز خود به گونه ای برنامه ریزی نکنید که همیشه سرتان شلوغ باشد و حتی زمان کوتاهی برای استراحت نداشته باشید. حتی زمانی که برنامه ریزی خیلی شلوغی دارید، زمانی برای استراحت خود در نظر بگیرید و افکاری که ناگهانی به ذهنتان خطور می کند را یادداشت کنید. اگر بین زمان ها و برنامه های خود تعادل برقرار کنید، همیشه می توانید به برنامه های خود برسید و با آرامش به سوی موفقیت بروید.

بهتر است خودتان را برای مدتی رها کنید و کاری به کار خود نداشته باشید و وقتی زمان مناسبی برای یادداشت افکارتان پیدا کردید، سریع تر و با انگیزه تر به این کار بپردازید.

«تام هادکینسن» می گوید: «تنبل بودن به این معنا نیست که شما چیزی را تولید و عرضه نمی کنید. گاهی انجام ندادن کار و استراحت کردن، یک بخش مهم و قسمتی از فرآیند خلاقانه ی یک فعالیت می باشد.»

۶- برای اجرای ایده های خوب، تعلل نکنید

بعضی اوقات هر قدر هم که صبر کنید، ایده های خوب به نظرتان غیر قابل دسترس می رسند. بهترین کار این است که بیشتر از این صبر نکنید و بالاخره دست به کار شوید. شاید شروع کاری که باید انجام دهید، سخت بوده و با نتیجه ی نهایی شما بسیار فاصله داشته باشید، اما به یاد داشته باشید که حتی اگر هیچ چشم انداز واضحی هم از پروژه نداشته باشید باز هم می توانید به موفقیت برسید.

از پرداختن به جزئیات فنی که ممکن است دلیل تأخیر ایده های خوب باشند، بپرهیزید. اگر در زمینه ی ایده ی خود تجربیات و تخصص کافی را ندارید، بدون تعلل به سراغ یک مشاور آگاه و متخصص در این زمینه بروید و از او کمک بگیرید. شما می توانید در زمانی که متخصص به امور فنی کار می پردازد، به بخش های دیگر کار مشغول شوید سپس خواهید دید که برای اجرای پروژه آماده خواهید شد. شما غالباً وقتی به ایده های خوب می رسید که همه چیز در ذهنتان به قدر کافی روشن و واضح شده باشد و دقیقاً بدانید که چه می خواهید انجام دهید.

«استیفن کینگ» می گوید: «افراد تازه کار و بی تجربه می نشینند و منتظر ایده های خوب هستند، اما افراد با تجربه و کارآزموده بر می خیزند و دست به کار می شوند.»

۷- دست از مقایسه بردارید

غیر ممکن است که گاهی اوقات به مقایسه ی خود با دیگران نپردازید. شما معمولاً این کار را وقتی انجام می دهید که سایرین بهتر از شما کار می کنند و یا وقتی که بیشترین توان خود را صرف کارتان نمی کنید. این جا است که مقایسه ی خود با دیگران، برای شما توجیه داشته و معنادار می شود.

یک راه ساده برای جلوگیری از این مقایسه ی نادرست، این است که مطمئن شوید از هر ثانیه ی زندگی خود، بهره ی کامل را می برید و تلاش می کنید تا بهترین مصداق خودتان باشید.

معمولاً وقتی مشغول کارهای خود هستید، زمان کافی برای سر و کله زدن با دیگران را پیدا نمی کنید. وقتی می خواهید به مقایسه ی خود با دیگران بپردازید، کافی است با خود مرور کنید که شما هر روز بهتر از دیروزتان هستید. همین امر باعث می شود تا احساس خوبی داشته باشید و خود را با دیگران مقایسه نکنید.

«شانون ال.آلدر» می گوید: «شخصیت زمانی شکل می گیرد که مقایسه پایان یابد. منحصر به فرد باشید. به یاد ماندنی باشید. اعتماد به نفس داشته باشید و به خود افتخار کنید.»

۸- واقعیت گریز نباشید

همیشه صادق باشید. گاهی مسائلی وجود دارند که بسیار ناخوشایند و غیر قابل تحمل هستند. این مسائل آن قدر برای ما عذاب آور می شوند که می خواهیم معجزه ای پیرامون آن ها رخ بدهد. در این شرایط بهتر است که به سمت آن ها نرویم و بگذاریم زمان آن ها را حل کند. روزهای زندگی مدام از پی هم می روند. هیچ غم و اندوهی پایدار نیست و خوشی و شادی هر لحظه در انتظار ما می باشد. فقط کافی است تا بخواهیم و به سوی شادی حرکت کنیم.

به جای اتلاف انرژی و فکر کردن به مشکلات، از زمان خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. اگر می خواهید کاری انجام دهید، قبل از هر چیز ذهنتان را به سرعت آماده کنید. برای رسیدن به هدف خود برنامه ریزی کنید و براساس آن عمل نمایید. نگذارید مسائل کوچک و بی اهمیت، بر تصمیمات واقعی شما تأثیر بگذارد.

«دیوید الن» می گوید: «همیشه وقتی می خواهیم کاری انجام دهیم، مسائلی به وجود می آید که ما را از رسیدن به هدف باز دارد. اگر برای دست یابی به هدف خود مصمم هستید، نباید بگذارید مسائل مختلف بر روی تصمیم گیری شما اثر بگذارد. به هدف خود بچسبید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.»

۹- دیگران را دست کم نگیرید

انسان ها معمولاً خود را با دیگران مقایسه می کنند. وقتی در طی یک مقایسه، دیگران وظایف خود را به درستی انجام نمی دهند و یا کارهایشان خیلی خوب پیش نمی رود، خود را توجیه می کنند که اشکالی ندارد اگر آن ها نیز درست کار نکنند. در واقع در این شرایط افراد بدون این که بخواهند، خود را برای شکست آماده کرده اند. وقتی دیگران را دست کم می گیرید، در واقع کارهای دیگران را دست کم تلقی می کنید. در نتیجه مجبور نیستید کار زیادی انجام دهید تا به آن ها برسید. شما با این کار، به طور خودکار پتانسیل های خودتان را نیز دست کم می گیرید.

برای خود قانونی وضع نمایید که همیشه کار کنید، آماده ی رقابت در بهترین زمینه ها باشید و نتیجه ی تلاش هایتان را نیز ببینید.

«هیل ایروین» می گوید: «من هرگز دشمنم و استعدادهایم را دست کم نمی شمارم.»

۱۰- منتظر لحظه ی خاصی نباشید

معمولاً انسان ها برای بی نقص اجرا کردن پروژه ی خود، به شرایط خاصی نیاز دارند. وقتی همه ی شرایط مهیا باشد، درصد خطا در انجام کارها پایین می آید. می دانید که اگر ابزار مناسب، پول و زمان کافی برای انجام آن چه می خواهید را در دست داشته باشید، همه چیز طبق برنامه پیش خواهد رفت و در غیر این صورت، شما می دانید که کوچک ترین مشکلات باعث شکست شما خواهد شد.

به هرحال، زندگی همواره طبق برنامه پیش نمی رود و همیشه مسأله ای جزئی وجود خواهد داشت که در آن لحظه کارساز نیست. اجازه ندهید که انگیزه ی شما پایین بیاید و دلسرد شوید. اگر به شدت خواهان هدف خود هستید، کل زندگی خود را برای انجام این پروژه به نحو احسن تغییر خواهید داد و تلاش می کنید تا به هدف خود برسید.

«بروس لی» می گوید: «اگر زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد یک مسأله کنید، هرگز آن را به سرانجام نخواهید رساند.»

۱۱- از سپری کردن زمان، برای کشف مسیر های کوتاه دوری کنید

زمان هایی وجود دارند که شما وقت زیادی را برای پیدا کردن راهی ساده تر جهت انجام کارها، صرف کرده و زندگی ویژه ای را برای خود ترسیم می کنید که به تلاش فراوان نیاز نداشته باشد. اما باید بدانیم که اصلاً مهم نیست که چه قدر می خواهیم کارها آسان تر و سریع تر پیش بروند، باید قبول کنیم که انجام کارهای سخت و دشوار بیشتر اوقات تنها راه ماست.

همه می توانند هر کاری را تا یک حدی انجام دهند. اما شما مطمئن شوید که پای خود را فراتر می گذارید و خود را از رقابت دور می کنید و سرانجام وقتی پروژه تان را در پوشه ی رزومه ی خود ثبت می کنید، به آن مفتخر هستید.

به گفته ی وارن بوفت: «مهم نیست چقدر استعداد دارید یا چقدر تلاش می کنید، بعضی کارها فقط زمان بر هستند و باید زمان خود را طی کنند.»

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

بزرگ‌ترین مشکلاتی که از رشد استارتاپ جلوگیری می‌کنند

رشد استارتاپ یکی از مراحل حیاتی موفقیت آن محسوب می‌شود و درمقابل، موانع رشد همیشه ...