خانه » روش های موفقیت » برای این که یک کارآفرین موفق شوید، باید بر این ۶ ترس غلبه کنید

برای این که یک کارآفرین موفق شوید، باید بر این ۶ ترس غلبه کنید

بیشتر مردم رویای «کار آفرین بودن» را دارند،‌ اما آن ها اغلب نمی دانند که برای رسیدن به رویایشان، نباید با ترس هایشان همراه شوند و باید توان غلبه بر آن ها را داشته باشند. صرف نظر از این که ایده ی شما تا چه اندازه می تواند عالی و بی نظیر باشد،‌ اگر نتوانید راهی پیدا کنید تا بر این ۶ ترس غلبه کنید هیچ چیز تغییر نخواهد کرد.

۱- ترس از خطر و شکست

اگر مایل به انجام هر کاری هستید تا بتوانید بر ترس خود از شکست و خطر غالب شوید «مارک اورگان»، مدیر عامل موفق در یک شرکت نرم افزار بازاریابی، برای شما می گوید: “برای یک کار آفرین، هیچ راهی وجود ندارد که زندگی اش را بدون ریسک و خطر کردن بگذراند”. هر چه ریسک بزرگ تر می شود، نتیجه ی آن پربار تر خواهد بود. مردم اغلب فکر می کنند که ریسک کردن عملی منفی است، اما باید آن را با کمال میل بپذیرید. حتی اگر از آن پرهیز کنید و خود را از ریسک دور کنید، شما باید آن را درک کنید و مراحلی را برای کم کردن آثار سوء آن بگذرانید. با ریسک کردن، شکست به وجود می آید. بله، اما شکست ایجاد یک فرصت است! شما هرگز فرصت یک کار آفرین شدن را به خود نخواهید داد، اگر امکان بروز شکست را با آغوش باز نپذیرید.

۲- ترس از این که افرادی که در کنار شما هستند، چه خواهند گفت

ما در دنیایی زندگی می کنیم که مردم آن از شکست یک نفر، بیشتر از موفقیت او لذت می برند. ترس از این که دیگران منتظر این هستند تا شکست شما را ببینند، اغلب رسیدن به موفقیت را برای شما سخت تر می کند. این صحنه از فیلم « تعقیب خوشبختی»، به خوبی این مسأله را بیان می کند. یک کار آفرین، با انتقادات زیادی از جانب دوستان و نزدیکان رو به رو خواهد شد. ‌پس مهم است تا خودتان را باور کنید و برای آن چه می خواهید به آن برسید، تلاش کنید. ‌در غیر این صورت، شما هیچ شانسی برای یک کار آفرین بودن ندارید.

۳- ترس از گرفتن تصمیم نادرست

یک ترس مشترک که بیشتر پتانسیل کار آفرینان را عقب نگه می دارد، ترس از گرفتن تصمیم غلط است. افرادی که آرزو دارند تا یک کارآفرین باشند، اغلب کارهای تمام وقت دارند، اما آن ها همیشه دوست دارند تا برای خودشان کار کنند. مردم اغلب می ترسند که اگر کارشان را رها کنند و خود را درگیر آینده ای با امنیت کمتر کنند، از کارشان پشیمان خواهند شد. اگر به این نتیجه رسیدید که این ایده، یعنی اتکا به خودتان، تصمیمی اشتباه است،‌ راه هایی هست تا بتوانید دلگرمی بیشتری داشته باشید. بر روی سود بخشی ایده ای که در سر دارید تحقیق کنید، با مربیان و دیگر کارآفرینان موفق صحبت کنید، آن چه در ذهن دارید را در گروه های متمرکز امتحان کنید و یک طرح کسب و کار برای خود، جهت داشتن بهترین شانس در رسیدن به موفقیت تهیه کنید.

۴- ترس از کم تجربه و کم تخصص بودن

ترس از بی تجربه بودن و کم تخصص بودن، برای کارآفرینان نوپا طبیعی است. مردم تمام این اشخاص موفق را با رزومه ای گسترده می بینند و به خودشان می گویند: «من نمی توانم این کار را انجام دهم!». اما واقعیت این است که شما می توانید. «ریچارد برانسون» می گوید: “بهترین راه برای آموختن هر چیزی، انجام دادن آن است“. بیشتر کار آفرینان موفق در دنیا، با داشتن تحصیلاتی معمولی، دارای مهارت شده اند. داشتن تحصیلات معمولی، یک شرط لازم برای شروع یک کسب و کار نیست،‌ پس چرا خودتان را به خاطر نداشتن مدرک دانشگاهی محدود کنید؟ یک شانس به خود بدهید! اگر راجع به آن چه انجام می دهید، احساساتی و حساس هستید، این ویژگی از داشتن هر دیپلمی بهتر و برتر است.

۵- ترس از این که از نظر مالی نابود خواهید شد

عدم امنیت مالی، یک ترس قابل فهم برای کار آفرینان است. این مسأله نیاز به شجاعت زیادی دارد تا پس انداز و سبک زندگی خود را در مسیر رسیدن به رویاهایتان صرف کنید. با توجه به «ولز فارگو» در «جدول کسب و کارهای کوچک»، بیشتر کسب و کارهای کوچک تنها با ۱۰۰۰۰ دلار بودجه از پس انداز شخصی آغاز می شوند. از مقدار زیاد بدهی پرهیز کنید و بدانید هر ریالی که در ابتدای کسب و کارتان صرفه جویی می کنید، به شما در دور بودن از خطر عدم امنیت مالی، کمک می کند. شما همچنین می توانید با برنامه ریزی، عدم تعادل مالی را محدود کنید. یک طرح کسب و کار،‌ همراه با گزارش پیشرفت و پیش بینی های فروش به شما در دانستن مسیر کسب و کارتان کمک خواهد کرد و اطمینان حاصل خواهید کرد که در مسیر خواهید ماند.

۶- ترس از این که زندگی تان صرف این کار شود

شروع کسب و کار خودتان زمان و کار زیادی را صرف خواهد کرد تا شاید شانسی برای موفقیت داشته باشید. بهتر است قبل از این که قدمی برای کارآفرین بودن بردارید، با این مسأله کنار بیایید و آن را بپذیرید. کسب و کار شما نیاز به توجه دارد. این موضوع نیازمند این است که زمان هایی از خانواده و دوستان خود دور باشید. تلاش کنید تا جنبه هایی از کسب و کار را که می توانید به دیگران محول کنید، بیابید و سعی کنید تا فرآیندهای کسب و کار خود را تا حد امکان ساده و کنترل پذیر کنید. این کار می تواند بار کاری شما را کاهش دهد و شما می توانید وقتی را برای گذراندن با خانواده و دوستانتان پیدا کنید. اگر فکرتان مشغول یک پرش و تبدیل شدن به یک کار آفرین است، خود را برای سخت کار کردن آماده کنید. خود را به جلو هل دهید و هر فرصتی را برای تقویت روحیه ی خودتان، به خود بدهید. خود را با انگیزه نگه دارید. با این شرایط، بدون شک و قطعاً به عنوان یک کار آفرین موفق خواهید بود.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

بزرگ‌ترین مشکلاتی که از رشد استارتاپ جلوگیری می‌کنند

رشد استارتاپ یکی از مراحل حیاتی موفقیت آن محسوب می‌شود و درمقابل، موانع رشد همیشه ...