خانه » آشپزی » بستنی توت فرنگی بدون دستگاه بستنی ساز

بستنی توت فرنگی بدون دستگاه بستنی ساز

مواد اولیه :

وانیل : یک دوم قاشق چایخوری
پودر شکر یا خاک قند : ۵۰گرم
توت فرنگی خرد شده : ۱پیمانه سرپر
شیر : یک و یک دوم پیمانه
زرده ی تخم مرغ : ۳عدد

اکثر بستنی‌های خانگی که افراد غیرحرفه‌ای درست می‌کنند با آب میوه آماده می‌شود، ولی این بستنی خانگی مدلی متفاوت دارد. با استفاده از خود میوه توت‌فرنگی و چند ماده دیگر و مهم‌تر از همه بدون نیاز به دستگاه بستنی‌ساز شما می‌توانید یک بستنی توت‌فرنگی خوشمزه آماده کرده و از مهمانان‌تان با بستنی دست‌ساز خودتان پذیرایی کنید.

طرز تهیه :

۱ـ شیر را داغ کنید. پودر شکر و وانیل را به آن اضافه کنید. زرده‌های تخم‌مرغ را هم در کاسه‌ای جداگانه هم بزنید و به این مخلوط اضافه کنید و دوباره هم بزنید. مخلوط حاصل را ابتدا از صافی رد کنید و بعد روی شعله ملایم اجاق گاز بگذارید تا حرارت دیده و کمی سفت شود؛ طوری که به قاشق بچسبد. مایه حاصل را به مدت ۳ ساعت در فریزر قرار دهید. در این فاصله هر یک ساعت یک بار مایه را از یخچال بیرون آورده و خوب با قاشق هم بزنید.

۲ـ بعد از این مدت، توت‌فرنگی خردشده را به مایه اضافه کنید و با گوشت‌کوب برقی خوب له کنید. حالا مایه بستنی شما آماده است؛ آن را در فریزر قرار دهید و بعد از یک ساعت اسکوپ بزنید و سرو کنید.

 33641

فوت و فن :

با توجه به اینکه بستنی در فریزر خیلی سفت می‌شود و اسکوپ زدن آن سخت است، ظرف حاوی بستنی را مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در دمای اتاق قرار دهید، سپس شروع به اسکوپ زدن کنید.

منبع : سوران

x

حتما ببینید

طرز تهیه کیک بورک

مواد اولیه : خمیر یوفکا گرد : ۸ ورق سینه مرغ : ۳ عدد گوجه ...