خانه » نکات خانه داری » بهترین پاک کننده‌های چسب از روی لباس

بهترین پاک کننده‌های چسب از روی لباس

بهترین روش پاک کردن چسب از روی لباس

راه حل ساده دیگر برای از بین بردن اثر چسب قطره‌ای و چسب‌های قوی ۱۲۳ و آدامس از روی لباس یا اشیاء استفاده از پیف پاف یا حشره کش است.
بهترین روش پاک کردن لکه چسب نواری روی وسایل منزل استفاده از روغن مایع است. انگشت خود را روغنی کنید و محل لکه را با انگشت پاک کنید.
پاک کردن چسب قطره‌ای به محل لکه چسب نیز بستگی دارد و اولین اقدام در جهت پاک کردن آن، شناسایی جنس نقطه آلوده است.
پاک کردن چسب قطره‌ای از روی لباس و پارچه سه راه حل دارد. اولین مورد استفاده از بخار است. برای این کار می‌توانید از اتو بخار استفاده کرد و پارچه ایی روی محل لکه قرار داده و به محل لکه بخار دهید تا چسب با حرارت باز شده و به پارچه مقابل بچسبد و از بین رود. برای این کار بهتر است سریع اقدام کنید تا بتوانید لکه را کاملا از بین ببرید. روش دوم استفاده از سرکه است که برای اعمال آن می‌توانید پارچه‌ای را به سرکه آغشته نموده و روی چسب بکشید، تا چسب قطره‌ای نرم شده و از پارچه و لباس جدا گردد. روش سوم استفاده از حشره کش بیا پیف پاف برای شل کردن چسب و پاک کردن انبا پارچه‌ای دیگر است.

پاک کردن چسب قطره‌ای از روی دست

برای جدا نمودن چسب قطره‌ای از روی پوست دست بهتر است آن را ابتدا با آب گرم شسته و مالش دهید، سپس دست‌ها را به مقداری سرکه آغشته نموده و همچنان مالش دهید و در آخر پوست دستان را با آب و صابون به خوبی بشویید. چسب قطره ایی از پوست جدا شده و کاملا از بین می‌رود.

پاک نمودن چسب قطره‌ای از روی ناخن

برای همه خانم‌ها ممکن است پیش آمده باشد که برای اتصال ناخن مصنوعی از چسب قطره‌ای استفاده کرده باشند. در این گونه مواقع بهترین راه حل برای جداسازی چسب از ناخن، فرو کردن انگشتان در ظرف حاوی چسب آب گرم و استون است که بعد از چند دقیقه باعث می‌شود چسب نرم شود و از ناخن‌ها جدا گردد.

پاک کردن لکه چسب قطره‌ای از روی اجسام مختلف:

بهترین حلال چسب قطره‌ای استون است که به کمک آن می‌توان انواع مختلف لکه‌های باقیمانده از چسب را از بین برد. سرکه یکی دیگر از حلال‌های موثر و کاربردی در جهت پاک کردن لکه‌های چسب به حساب می‌آید که با استفاده از پارچه آغشته به سرکه به راحتی می‌توان چسب‌های خشک شده را نرم و جدا نمود.

 

منبع : فردا

x

حتما ببینید

آموزش تمیز کردن سردوشی رسوب گرفته حمام با سرکه

سردوش حمام بعد مدتی پر از رسوبات آب می شود و دیگر آب را مثل ...