خانه » مد و مسائل زندگی » زندگی عالی همین شش مورد است و بس

زندگی عالی همین شش مورد است و بس

یادداشتی از جیم ران

ارزش هایی که اساس یک زندگی عالی را می‌سازند. تعجب نکنید! پول جزء این موارد نیست.
نهایت زندگی حقوق دریافتی‌تان نیست؛ مرسدس بنز نیست؛ داشتن چند میلیون دلار در حسابتان نیست؛ داشتن خانه نیست. نهایت زندگی این است که زندگی خوبی داشته باشید.
سوالی که باید همیشه از خود بپرسید این است که «زندگی خوب و موفقیت آمیز برای من چه نوع زندگی ای است؟» باید لیست پاسخ این سوال را ارتقا دهید؛ لیستی که شامل حیطه‌های مختلفی از زندگی از جمله معنویات، اقتصاد، سلامت، روابط دوستانه و تفریح است.
خب چه چیزی یک زندگی خوب و موفق را تشکیل می‌دهد؟ جیم ران لیست زیر را تهیه کرده است.
۱.    کارایی
اگر چیزی تولید نکنید، شاد نخواهید بود. بازی زندگی این نیست که همیشه استراحت کنید. بله، ما باید استراحت کنیم، اما فقط به اندازه ای که توانایی خود را بازیابیم تا دوباره به کار و تولید بازگردیم.
هدف فصل‌ها و بذرها، خاک و آفتاب، باران و معجزه زندگی چیست؟ این است که ببینید چه کار می‌توانید انجام دهید؛ این است که آستین هایتان را بالا بزنید و ببینید که چه کاری از دستتان برمی‌آید.
۲.    دوستان خوب.
دوستی شاید بزرگترین سیستم حمایتی در دنیا باشد. پس فرصت بهتر کردن روابط دوستی را از دست ندهید. هیچ چیز نمی‌تواند جای آن را بگیرد. سود دوستی واقعا خارق العاده است.
دوستانتان افرادی هستند که همه چیز را در مورد شما می‌دانند و با این وجود باز هم دوستتان دارد. من یکی از عزیزترین دوستانم را در سن ۵۳ سالگی و در اثر حمله قلبی از دست دادم. من همیشه میگفتم که اگر یک روز در جایی دورافتاده زندانی می‌شدم و فقط به من این اجازه را میدادند که با یک نفر تماس بگیرم، آن شخص دیوید بود. چرا؟ چون مطمئنم که می‌آمد و نجاتم می‌داد. این دوستی واقعی است. کسی که بیاید و نجاتت دهد.
و همه ما دوستان معمولی نیز داریم. کسانی که اگر به آنها زنگ بزنید، می‌گویند «امشب مهمانی داریم. بیا جشن بگیریم.»
شما باید هم دوستان واقعی و هم دوستان معمولی‌تان را حفظ کنید.
۳.    فرهنگ
زبان، موسیقی، مراسم ها، سنت ها، لباس ها. تمام این موارد چنان اهمیت دارند که شما باید آنها را زنده نگه دارید. فرهنگ عامل منحصر به فرد همه ماست و زمانی که فرهنگ‌ها با یکدیگر درآمیزند، باعث ایجاد شادابی، انرژی، قدرت، تاثیرگذاری و درستی در دنیا خواهد شد.
۴.    معنویات
این مورد به ما در ایجاد خانواده و ملت کمک می‌کند. مطمئن شوید که در این مورد مطالعه، تمرین و آموزش داشته باشید. نسبت به بعد روحانی ذاتتان بی تفاوت نباشید؛ زیرا معنویات چیزی است که ما را نسبت به سگ و گربه و پرنده و موش متفاوت کرده است.
۵.    هیچ چیز را کنار نگذارید.
خانواده ام به من آموختند که هیچ چیز را از دست ندهم و کنار نگذارم؛ نه عملکرد حرفه ای ام، نه فیلم و نه رقص را. قبل از فوت پدرم در سن ۹۳ سالگی، هر شب را به کار جالبی میگذراند؛ یا برای دیدن بازی کودکان به پارک می‌رفت؛ یا به موسیقی گوش می‌داد؛ یا در کلیسا بود.
هر جایی که می‌توانید بروید. بلیت هر چیزی را که می‌توانید بخرید. بروید هرچیزی را که میخواهید ببینید و تجربه کنید.
زندگی جریان دارد. اگر خوب زندگی کنید، خوب هم به دست می‌آورید. اگر خوب زندگی کنید، روی خوب زندگی را می‌بینید.
۶.    خانواده و آشنایان نزدیک
بر روی این مورد سرمایه گذاری کنید، تا بر روی شما سرمایه گذاری کنند. الهام بخش آنان باشید تا به شما الهام ببخشند. مراقب جزئیات روابط نزدیک خود باشید.
اگر پدری از خانه بیرون بیاید و هنوز بوسه دخترش بر روی گونه اش را به خاطر داشته باشد، مرد قدرتمندی خواهد بود. اگر مردی صبح قبل از خروج از خانه لبخند مهرآمیز همسرش را دیده باشد، شکست ناپذیر خواهد بود. خانواده معجزه ای است که می‌تواند شما را قوی، قدرتمند و تاثیرگذار کند. این موقعیت را از دست ندهید.
مطمئن شوید که در روزهای پرکار به هدف و دلایل واقعی زندگی‌تان فکر کنید تا به اهداف و آرزوهای قلبی‌تان دست یابید.

مترجم: شادی حسن پور

منبع : پنجره خلاقیت

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

مشکلات زناشویی را چگونه حل کنیم؟

در هر رابطه ای مشکلاتی وجود دارند که نیاز به حل شدنشان برای هر دو ...