خانه » آشپزی » طرز تهیه ناگت گوشت

طرز تهیه ناگت گوشت

مواد اولیه :

پودر سیر : به میزان لازم
نمک و فلفل و زردچوبه : به میزان لازم
آرد سوخاری : به میزان لازم
پیاز : یک عدد
گوشت چرخ کرده : نیم کیلو
پنیر پیتزا : ۱۰۰ گرم

 

طرز تهیه :

ابتدا پیاز را رنده کنید. آب پیاز رنده شده را بگیرید.
گوشت را به آن اضافه کنید. نمک، فلفل، زردچوبه را به گوشت و پیاز اضافه کنید. پودر سیر را به مواد تهیه شده اضافه کنید.در ادامه، پنیر پیتزا را به مواد اضافه کنید. حالا بهتر است برای انسجام بیشتر، تمام مواد را داخل چرخ گوشت ریخته و آن را آماده کنید.
این کار علاوه بر اینکه تمام مواد را به خوبی مخلوط و آن ها را یک دست می کند، در حین قالب گیری ناگت ها، گوشت نیز به دست شما نمی چسبد و کار شما را آسان تر می کند.
حالا باید این ناگت ها را قالب گیری کنید و آن ها را به شکلی که متمایل هستید، در آورید. اگر تهیه آرد سوخاری را در منزل انجام می دهید، بهتر است مقداری نمک، فلفل و ادویه به آن بزنید تا معطر شود.
در مرحله بعدی طرز تهیه ناگت گوشت, مقداری روغن در تابه ریخته و از مایه گوشتی گلوله را به شکلی که دوست دارید، تهیه بفرمایید. برای مغز پخت شدن ناگت می توانید سوراخی در وسط ایجاد کنید. ناگت ها را در آرد سوخاری بغلتانید.
حالا ناگت ها را در روغن قرار دهید. این سرخ کردن باید با حرارت ملایم انجام شود. توجه داشته باشید که حرارت خیلی کم نباشد چون این مسئله باعث خواهد شد که ناگت ها روغن زیادی به خود جذب کنند.
همه ی ناگت ها را سرخ کنید. آن گاه آن ها را بر روی پارچه تمیزی یا دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود.
این مسئله را در نظر داشته باشید که اگر از آرد سوخاری دارای ادویه استفاده می کنید، دیگر نیازی نیست به آن ادویه اضافه کنید.

منبع : سوران