خانه » آشپزی » طرز تهیه هویج بریانی با کره با طعم جعفری

طرز تهیه هویج بریانی با کره با طعم جعفری

آماده سازی : ۵ دقیقه
مدت انتظار : ۳۰ دقیقه
مجموعاً : ۳۵ دقیقه

مواد اولیه برای ۴ نفر :

هویج (پوست کنده، دو سر زده شده) : ۶۷۵ گرم – ۸ تا ۹ عدد
روغن زیتون : ۱ قاشق سوپخوری
نمک : ۱/۴ قاشق چایخوری
کره : ۱ قاشق سوپخوری
سیر : ۱ حبه
جعفری (ریز خرد شده) : ۱/۳ فنجان – ۱۰ گرم

این دستور غذا بیشتر حالت یک قالب دارد. هویج بریانی شده واقعاً خوشمزه و لذیذ است، اما زردک، کدو، سیب زمینی یا دیگر سبزیجات سفت دیگر که فصل شان باشد هم همینطور هستند. با خیال راحت هویج را با چیز دیگری جایگزین کنید.
در این دستور، ما هویج شیرین و ترد بریانی شده را درون کره ای که سیر و جعفری با آن مخلوط کرده ایم، می غلتانیم. به جای جعفری، می توانید ریحان، دانه ی فلفل قرمز خرد شده، شوید، زیره سبز یا هر طعم دهنده ی دیگری استفاده کنید.

طرز تهیه :

۱٫ هویج را بریانی کنید: فر را با دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت (درجه سانتی گراد) داغ کنید و کف یک سینی فر را با فویل آلومینیومی بپوشانید. هویج ها را به شکل خلال های ۵ یا ۷ سانتی متری برش دهید. بستگی به اینکه قطر انتهای ضخیم تر هویج چقدر باشد، شاید لازم باشد هر خلال را از طول نصف کنید. هویج ها را با روغن زیتون و نمک داخل سینی فر بریزید و هم بزنید. دقت کنید که همه ی خلال ها به روغن و نمک آغشته شوند سپس آنها را از هم جدا کنید تا به شکل یک لایه در بیایند. هویج ها را به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه تا زمانی که ترد شوند و لبه هایشان کمی قهوه ای شود بریانی کنید و دو مرتبه هم بزنید.
۲٫ کره ی سیر و جعفری را درست کنید: زمانی که هویج ها در حال بریانی شدن هستند، کره را روی حرارت پایین در یک تابه ی کوچک آب کنید. با پشت یک چاقوی بزرگ سیر را به آرامی له کنید. پوست سیر را جدا کنید سپس آن را به همراه جعفری به کره اضافه کنید. بگذارید کره به غل خوردن بیفتد سپس ۱ دقیقه دیگر هم روی شعله نگه دارید. تابه را از روی شعله بردارید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه گوشه ای بماند. سیر را بیرون بیاورید و دور بریزید.
۳٫ هویج ها را آغشته کنید: هویج های بریانی شده را با کره ی سیر و جعفری در یک کاسه بریزید. هم بزنید و سپس طبق ذائقه نمک اضافه کنید.

منبع : سوران

x

حتما ببینید

طرز تهیه چیپس پیاز

آماده سازی : ۱۵ دقیقه مدت انتظار : ۳۰ دقیقه مجموعاً : ۴۵ دقیقه مواد ...