خانه » آشپزی » طرز تهیه چیکن کوردن بلو

طرز تهیه چیکن کوردن بلو

آماده سازی: ۱۵ دقیقه
مدت انتظار: ۳۰ دقیقه
مجموعاً: ۴۵ دقیقه

مواد اولیه برای ۲ نفر :

سیر (له یا ریز رنده شده) : ۱ حبه درشت
پنیر پارمزان رنده شده : ۱ قاشق غذاخوری
آرد سوخاری : به میزان لازم
سینه مرغ بدون پوست و استخوان : ۸۰۰ گرم ( ۴ عدد نصف سینه مرغ )
سالامی یا کالباس : ۲۵۰ گرم
پنیر ماتزارلا رنده شده (می توان از پنیرهای دیگری چون گودا نیز استفاده کرد) : ۲۰۰گرم
نمک : به میزان لازم
فلفل سیاه دانه ای خرد شده : به میزان لازم
آب مرغ : ۱/۲ فنجان
کره آب شده : ۵ قاشق غذا خوری

طرز تهیه :

کره را درون یک قابلمه کوچک ریخته روی حرارت بسیار کم گذاشته و سیر را درون آن بریزید و کمی تفت دهید سپس آب مرغ را به آن اضافه کرده و در پایان پنیر پارمزان را درون آن ریخته و هم بزنید تا یک مایع سس مانند یکدست بدست آید. بعد آنرا کنار بگذارید.
سینه های مرغ را با چاقو از سطح مقطع طوری برش بزنید که به صورت یک ورقه بزرگ در آیند. سپس برای اینکه ضخامت هر ورقه به قدر مطلوب برسد، هر سینه را بین ۲ لایه از کیسه قرار داده و با بیفتک زن یا گوشکوب به آرامی ببکوبید تا کاملا یکدست و صاف و به صورت یک قطعه بیفتک بزرگ و با ضخامت مناسب درآید.
حالا ۴ عدد ورقه بیفتک مانند از سینه مرغ دارید. رو و پشت آنها را نمک و فلفل بزنید. سالامی یا بیکن را به صورت ورقه ورقه یا بصورت رشته رشته ببرید. روی هر ورقه از سینه مرغ ۴/۱ از سالامی و پنیر بریزید و سپس آن را رول کنید.
حالا هر یک از رول های مرغ که با سالامی و پنیر پر شده اند را به مایع سس مانندی که در مرحله اول تهیه کردید آغشته کنید و بعد درون آرد سوخاری بغلتانید.
حالا ۴ عدد کوردن بلو را درون ظرف مخصوص فر قرار داده و باقی مانده مایع سس مانند را روی آنها بریزید و درون فری که قبلا تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم شده است قرار داده و به مدت نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه بپزید تا زمانی که کوردن بلو ها به رنگ طلایی درآمده و مغز پخت شوند.

 

منبع : آلامتو

 

x

حتما ببینید

طرز تهیه سیب‌زمینی تنوری با فلفل کبابی

مواد اولیه برای ۵ نفر : فلفل دلمه‌ای (درشت خرد شده) : یک عدد کره ...