خانه » آشپزی » طرز تهیه کیک ماکارونی پنیری

طرز تهیه کیک ماکارونی پنیری

آماده سازی : ۵ دقیقه
مدت انتظار : ۱ ساعت
مجموعاً : ۱ ساعت و ۵ دقیقه

مواد اولیه برای ۸ نفر :

پنیر  (پنیر فتا،تبریزی،رومانو یا پکورینو ) : ۱ و نیم لیوان – ۱۴۲ گرم
خردل : ۱ قاشق چایخوری
آرد : نصف لیوان- ۷۰ گرم
کره (بدون نمک) : نصف لیوان- ۸ قاشق سوپخوری یا ۱۱۳ گرم
پاستا : ۴۵۰ گرم
شیر (شیر کامل یا ۲ درصد چربی) : ۵ لیوان – ۱۱۸۲ میلی لیتر
فلفل : ۴ قاشق چایخوری
جوز هندی (آسیاب شده) : ۱/۸ قاشق چایخوری
نمک : ۱/۲ قاشق چایخوری یا طبق ذائقه
پنیر چدار (تند و سفید) : ۴ و نیم لیوان – ۵۱۰ گرم

چرا این دستور آشپزی را دوست داریم: ما بیشتر غذاهایی را که از ماکارونی و پنیر درست شده باشند دوست داریم اما این یکی محبوب ترین آنهاست. درست کردنش آسان است و میتوان آن را روی اجاق یا توی فر درست کرد و بی نهایت طعم پنیری و خامه ای دارد.
آنچه باید بدانید: وقتی برای این غذا پاستا انتخاب می کنید، نوعی انتخاب کنید که به خوبی سس را به خودش بگیرد. ماکارونی خمیده یا فرفری یا پنه خوب جواب می دهند. اگر می توانید خودتان پنیرتان را رنده کنید. پنیرهای رنده شده ی آماده به خوبی آب نمی شوند. ما از پنیر چدار سفید برای این غذا استفاده می کنیم. معمولاً‌ پنیر چدار زرد تندتر است و خیلی خوب در سس حل می شود. خیلی از دستور های آشپزی برای این غذا به جای پنیرهای ایتالیایی (رومانو) پنیرهای سوئیسی (گرویر) را پیشنهاد می کند. پنیر گرویر در این غذا خیلی خوب می شود پس هر کدام را که دلتان خواست استفاده کنید.

1

طرز تهیه :

فر را داغ کنید و ظرف مخصوص فر را آماده کنید
۱٫ اگر ماکارونی و پنیر را به جای روی گاز در فر می پزید فر را با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت (۱۹۰ درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف یک ظرف مخصوص فر ۳ لیتری را با کره چرب کنید یا اسپری روغن بزنید.
پاستا را بپزید
۱٫ یک قابلمه ی بزرگ آب و نمک را به جوش بیاورید و پاستا را اضافه کنید و طبق دستور روی بسته اما ۱ دقیقه کمتر از آنچه ذکر شده بپزید. سپس پاستا را با آب سرد آبکشی کنید و بگذارید آبش برود.
سس پنیر را آماده کنید
۱٫ شیر را در یک پیمانه ی اندازه گیری مناسب ماکروویو بریزید و ۱ تا ۳ دقیقه در ماکروویو بگذارید تا گرم شود. به جای آن می توانید شیر را در یک شیر جوش بزرگ بریزید و روی شعله ی متوسط گرم کنید.
۲٫ کره را در یک تابه ی بزرگ روی شعله ی متوسط آب کنید. وقتی کره شروع به حباب زدن کرد، آرد را اضافه کنید. ۲ تا ۳ دقیقه بپزید و مدام هم بزنید تا عطر و بوی کره بلند شود. رنگ مخلوط آرد و کره باید قهوه ای روشن شود.
۳٫ در حالی که هم می زنید شیر گرم شده را آهسته داخل مخلوط کره و آرد بریزید. به پختن ادامه دهید. مدام هم بزنید تا سس به غل زدن بیفتد و غلیظ شود.

2

۴٫ تابه را از روی شعله بردارید. خردل، فلفل ، جوز و ۴ لیوان از پنیر چدار و کل پنیر تبریزی را اضافه کنید. آنقدر هم بزنید تا حرارت سس پنیر را آب کنید.
۵٫ بچشید و نمک اضافه کنید. ما معمولاً نصف قاشق چایخوری نمک اضافه می کنیم ولی بعضی اوقات پنیر ممکن است شور باشد. پس طبق ذائقه ی خود نمک بزنید.

3

۶٫ نکته: اگر ترجیح می دهید مراحل بعد برای پختن ماکارونی در فر را انجام ندهید و همین حالا پاستای شسته و آبکش شده را اضافه کنید و هم بزنید و به عنوان ماکارونی و پنیر روی گاز پخته شده با سس سرو کنید.

4

۱٫ اگر پاستای شسته و آبکش شده داخل تابه جا می شود آن را به سس پنیر اضافه کنید. اگر نمی شود پاستا و سس را در یک کاسه ی بزرگ دیگر بریزید و خوب هم بزنید.

5

۲٫ سپس داخل ظرف فری که آماده کرده اید بریزید. نصف لیوان پنیر چدار باقیمانده را روی آن بریزید.
۳٫ ۴۰ دقیقه تا زمانی که حباب درست کند بپزید سپس فر را روی کباب پز بگذارید و ۳ تا ۵ دقیقه در این حالت بپزید تا رویه ی غذا حالت خشکی پیدا کند و قهوه ای روشن شود.
۴٫ قبل از سرو کردن بگذارید ۱۰ دقیقه بماند

نکات :

۱)در صورت تمایل به جای پنیر چدار از پنیر پیتزا استفاده کنید.
۲)میتوانید روی پاستا مقداری ژامبون را حلقه کرده و برای تزیین قرار دهید.
۳)در صورت تمایل این کیک را با ماکارونی ساده تهیه کنید.

منبع : سوران

x

حتما ببینید

طرز تهیه ماست یخیِ فاجِ تمشک

آماده سازی : ۱۵ دقیقه مدت انتظار : ۴ ساعت مجموعاً : ۴ ساعت و ...