خانه » آشپزی » طرز تهیه گوش فیلی

طرز تهیه گوش فیلی

مواد اولیه :

آرد : به مقدار لازم
شربت : ۲ قاشق غذاخوری
ماست : ۲ قاشق غذاخوری
روغن جامد یا کره : ۲ قاشق غذاخوری
بگینگ پودر : ۱ قاشق غذاخوری
شیر : نصف فنجان
تخم مرغ : ۱ عدد

برای شربت :

عرق هل : ۱ قاشق غذاخوری
وانیل : نصف ق چ
شکر : ۲ لیوان
آب : ۱ لیوان
زعفران : به میزان لازم
گلاب : ۱ ق چ
آبلیموی تازه : ۱ ق غ

طرز تهیه خمیر گوشفیل :

1

تخم مرغ وشیر وروغن را مخلوط میکنیم بعد ماست و دوقاشق از شربت پایین که درست کردیم بر میداریم مخلوط موادمان میکنیم بعد بکینگ پودر را اضافه میکنیم ودر آخر آرد را اضافه میکنیم آرد را تا جایی که خمیرمان بدست نچسبید اضافه میکنیم . سپس دوساعت خمیر را استراحت میدهیم .
بعد از دوساعت خمیر را با وردنه باز کرده .

2

خمیر آماده گوشفیل

قبل از اینکه خمیر را باز کنید روی میز کارتون را آرد پاشی کرده و خمیر را به قطر ۲ میلی متر باز میکنیم و با چاقو به شکل لوزی برش میدهیم. سرخ کردن گوشفیل در روغن وبعد در یک ظرف کوچک مثل شیر جوش روغن مایع ریخته وگوشتفیل های برش زده را در روغن فراوان سرخ کنید . بعد از سرخ شدن در شربت سرد وبعد در صافی میگذاریم تا شیره اضافی آن برود.

نکات کلیدی تهیه گوشفیل :

• آرد را به اندازه ایی به مواد اضافه کنید که خمیر دیگه به دستتان نچسبد
• در ظرف کوچک برای سرخ کردن گوشتفیل ها استفاده کنید.
• از داغ بودن روغن مطمئن بشید .بعد لوزی ها را سرخ کنید
• حتما قبل از آماده کردن خمیر شربت را تهیه کنید که کارتون سخت نشه و اون دوتا قاشق شربت را هم از روی همین شربت بردارید داخل مواد خمیر کنید .
• حتما بعد از سرخ گوشفیل ها را در صافی ریخته تا شربت اضافیش خارج بشه

گوشفیل آماده

3

طرز تهیه شربت

4

• مقداری هم ابلیمو در ظرفی ریخته با قلم مو به اطراف ظرف شکر وآب میکشیم که شربت موقع جوشیدن به دیواره های قابلمه شکرک نبنده شکر را داخل ظرف میریزیم و آب را اضافه میکنیم

دقت کنید آب وشکر را روی حرارت هم نزنید چون در این صورت شربت از همون اول شکرک میزنه .اول شکر وآب را قاطی کنید بعد که حل شد روی حرارت قرار میدهیم ودیگه هم نزنید . تا یواش یواش قوام بیاد.

در ضمن جوشیدن آب و شکر با یک قلمو که با آبلیمو مرطوب کردیم دور اطراف ظرف آب وشکر در حال جوش را تمیز میکنیم وقتی شربت در حدود ۸ تا ده دقیقه قوام آمد آبلیموی تازه هل و گلاب و زعفران را اضافه میکنیم .یکی دو جوش که زد میگذاریم تا کمی خنک بشه.

بعد از اینکه شربت کمی خنک شد نباید هم زیاد سرد بشه ولرم باشه گوشفیل های سرخ شده را از ظرف روغن خارج کرده ودرصافی ریخته سپس در ظرف مورد نظر چیده و در کنار عزیزان با لذت فراوان میل کنید . خیلی خیلی در این شبها ازتون التماس دعا دارم شبهای قدر منو فراموش نکنید. من هم دعا گوی تک تک شما عزیزان هستم …

منبع : سوران

x

حتما ببینید

طرز تهیه ته چین ماهی

آماده سازی : ۳۰ دقیقه مدت انتظار : ۱ ساعت مجموعاً : ۱ ساعت و ...