خانه » مد و مسائل زندگی » فواید بازی برای بزرگسالان

فواید بازی برای بزرگسالان

اگر فکر می‌کنید لذت بازی کردن برای شما فقط تا زمانی بوده که بستن بند کفش‌تان را یاد گرفتید ، وقت آن است که سری به کودک درون‌تان بزنید.

به گزارش آلامتو به نقل از realsimple؛ بازی کردن می‌تواند روی سلامتی ، شادابی و خلاقیت شما تاثیر مثبت بگذارد. دلیلش هم اینجاست :

خنده و سرخوشی ، استرس را دور می‌کند.

خوب خندیدن از میزان استرس کم می‌کند. در مطالعه‌ای ، بعضی از شرکت کننده‌ها ، فیلم‌های خنده دار نگاه کردند در حالی‌که دیگران ، ساکت نشستند.

آنهایی که فیلم تماشا کرده بودند ، حافظه بهتری داشتند و میزان کورتیزول خون‌شان کمتر بود. کاهش استرس می‌تواند با ایجاد انواع مشکلات مانند : سردرد ، کاهش اضطراب و اختلال خواب ، به جسم شما آسیب بزند. به عبارتی دیگر ، فواید جسمی و روحی خنده و نشاط ، شوخی نیست.

بازی کردن ، به رشد مغزتان کمک می‌کند.

بازی‌های فکری ساده حتی در بزرگسالی هم به تشدید رشد مغز کمک می‌کند. براساس یک تحقیق جدید ، یادگرفتن اسامی رنگ‌ها ، موجب افزایش سلول‌های خاکستری مغز شده بود.

محققان به شرکت کننده‌ها کارت‌های رنگی با اسمی بی معنی دادند و از آنها خواستند این اسامی را در عرض سه روز به خاطر بسپارند.

بعد از آزمایش ، مغز این افراد توسط ام آر آی ، اسکن شده و معلوم شد سلول‌های خاکستری جدیدی در مغزشان رشد کرده است، سلول‌های خاکستری مغز ، بخش مهمی از آن هستند که به ما درتصمیم‌گیری و فرایند تفکر کمک می‌کنند.

بازی کردن، خلاق‌ترتان می‌کند.

طبق تحقیقی جدید از دانشگاه آمستردام و دانشگاه نبراسکا در اوماها ، جلسات اداری که همراه با خنده و شوخی هستند ، عملا نتایج بهتری درارتباط میان همکاران به بار می آورند. یافته‌ها نشان می‌دهد ، وقتی کسی جوک تعریف می‌کند ، به دیگران انگیزه می‌دهد تا وارد صحبت شده و موافقت کنند ، و موانع ارتباط برقرار کردن را کنار می‌زند.

داشتن استراحت‌های کوتاه در حین انجام کارهای سخت ، علاوه بر تقویت مهارت های حل مسائل ، موجب خلاقیت بیشتر می‌شود.

بازی کردن برای قلب‌تان خوب است.

بازی‌های حرکتی ، بهترین ترفند برای فعالیت بیشتر است – عادتی که بابتش ، قلب شما ممنون‌تان خواهد بود. قدم زدن با سگ ، ۲۳۰ کالری درساعت می‌سوزاند ، رقصیدن ۳۲۰ کالری و دوچرخه سواری آهسته ، بیش از ۴۲۰ کالری در ساعت می‌سوزانند. حتی یک بازی تند فوتبال با بچه‌های تان در حیاط پشت خانه ، می‌تواند ۵۰۰ کالری در ساعت مصرف کند.

بازی در بیرون از خانه ، فواید و امتیازات فراوانی دارد.

بازی کردن برای روابط‌ تان خوب است.

بازی کردن و جنب و جوش ، برای سلامت ساختار و عملکرد قلب‌تان خوب است اما از جهتی دیگر هم برای قلب شما خوب است. تحقیقات نشان داده ، زوج‌هایی که باهم بازی می‌کنند ، درکنارهم می‌مانند.

در مطالعه‌ای ، زوج‌هایی را که مرتبا تجربیات جالب و بامزه گذشته‌شان را یادآوری کرده و درباره آن حرف می‌زدند مورد بررسی قرار دادند و معلو شد فکر کردن به گذشته‌ها باعث رضایت بیشتر از رابطه می‌شود.

 

منبع : آلامتو

x

حتما ببینید

چگونه در لحظه زندگی کنیم و از زمان حال لذت ببریم؟

برای شاد بودن در زندگی منتظر چه چیزی هستید؟ آیا شرط خاصی را برای لذت ...