خانه » مد و مسائل زندگی » وقتی شکست می خورم چه کنم

وقتی شکست می خورم چه کنم

من بیشتر از آنچه تصور کنید در همه چیز شکست می خورم، به همین خاطر کتابی درباره عادت ها و ویژگی های شخصی برای به حداقل رساندن این شکست ها نوشته ام.

من در همه چیز شکست می خورم، و این موضوع که دیگران مشکل مرا بفهمند تبدیل به ترسی بزرگ برای من شده بود.

من احساس ضعف می کردم، احساس گناه داشتم، تلاش می کردم تا درباره این موضوع فکر نکنم، تا شاید بتوانم این موضوع را از دیگران مخفی نگه دارم.

شکست خوردن واقعا آزار دهندست.

و هنوز من مایوس نشدم و همچنان تلاش می کنم.

به عنوان یک نمونه معمولی من در داشتن تغذیه سالم شکست خوردم، اما دوباره تلاش کردم. من این روزها در انجام تمرینات ورزشی بسیار خوب عمل میکنم ، اما در گذشته در آن شکست خورده بودم و باز تلاش کردم، برای سالهای سال.

من بارها برای نوشتن کتابی که اکنون آنرا نوشته ام تلاش کردم، و هر روز آنرا ورق می زدم زیرا آنچه می خواستم نبود. من باز هم تلاش کردم و اکنون تقریبا آنرا انجام داده ام.

من در دوست داشتن خودم شکست خوردم اما آنرا رها نکردم و نا امید نشدم.

من در پدر خوبی بودن شکست خوردم، بارها و بارها در یک روز. اما به تلاش کردن ادامه دادم و بالاخره موفق شدم.

وقتی بارها و بارها تلاش می کردم، بالاخره پیروز می شدم.

راز اصلی چیست؟ هیییییچچ….شما تنها باید تلاش کنید.

در اینجا آنچه یافته ام و روی آن کار کردم را به شما ارائه میدهم:

۱ – من آموختم که باید ذهن انعطاف پذیرتری داشته باشم
وقتی شما به سختی برای رسیدن به هدفتان و برنامه هایتان تلاش می کنید و همه چیز بر خلاف برنامه شما پیش می رود، احساس بیهوده بودن می کنید و همه چیز از خط خارج خواهد شد. اما اگر ذهن انعطاف پذیرتری داشته باشید و اینطور فکر کنید” ممکن است من برای همه چیز برنامه ریزی کرده باشم، بسیار خب، اما خیلی چیزها ممکن است تغییر کند” با این طرز فکر شما دیگر احساس نا امیدی نخواهید کرد.

هیچ وقت شرایط پایدار و یکنواخت نخواهد بود.

۲ – من به این نتیجه رسیدم که هر تلاشی یک تجربه است
وقتی شکست می خورید، در واقع اطلاعات مفیدی بدست آورده اید. قبل از ناکامی، شما تصور می کنید که همه چیز طبق پیش بینی شما عمل خواهد کرد، اما وقتی برنامه شما وارد دنیای واقعی می شود خواهید دید که پیش بینی های شما عمل نخواهد کرد. این یعنی: اکنون شما چیزی می دانید که قبلا نمی دانستید. این عالیست. اکنون شما می توانید برنامه خود را با شرایط تنظیم کنید و روش جدیدی امتحان کنید.

به آموختن و کسب تجربه ادامه دهید.

۳ – من طلب کمک می کنم
وقتی برای چیزی تلاش می کنم، می دانم به هر نحوی از پس آن بر خواهم آمد، یا می توانم از راه بهتری آنرا انجام دهم. اما همیشه یافتن یک راه بهتر به این آسانی نیست، پس من از همسرم، دوستان و افراد مورد اعتماد در خانواده درخواست کمک می کنم. آنها به من توصیه های ساده و واضحی ارائه می دهند که به ذهن خودم نرسیده بود و آنچه به من می گویند همان چیزیست که به دنبال آن بودم. هر اتفاقی بیوفتد، به نظر نمی رسد که دوستان و کسانی که عاشق من هستند میل به شکست من داشته باشند.

۴ – من به خودم استراحت می دهم
اگر تلاش کنم، گاهی اوقات ذهن و بدنم نیاز به استراحت دارد. پس من گاهی یک یا دو روز و حتی گاهی یک هفته یا بیشتر را استراحت می کنم. برای هیچ شرایطی زمان مشخصی وجود ندارد، پس من یاد گرفتم تا با احساسم حرکت کنم. برای بعضی چیزها، من یک تا دو ماه از تلاش دست می کشم تا چیزهایی را بیاموزم.

۵ – من به خودم یادآوری می کنم که چرا تلاش مهم است
ترک کردن و پذیرفتن شکست در هر چیزی راحت است، زیرا اینکار همیشه ساده ترین راه پیش روست. اما رها کردن یعنی شما یک چیز مهم را از دست داده اید، مثل کمک به دیگران، و اگر دلیل محکمی برای اینکار نداشته باشید کار شما خود خواهی است، پس من قدرتم را برای مبارزه مجدد تقویت می کنم . همین کار به تنهایی برای تلاش دوباره من کافیست، به خصوص اگر این کار برای کمک به افراد مهم زندگیم مثل فرزندانم باشد.

من متوجه شده ام که از عالی بودن می ترسم، و این رازیست که من در درون خو پنهان کردم رازی که هر کسی در درون خود دارد. همه شما در درونتان مثل من هستید، و زمانی که این احساس را به اشتراک می گذاریم حس بهتری خواهیم داشت، ما همیشه برای شروع مجدد نیاز داریم تا احساسمان را بیان کنیم.

پس دوباره شروع کنید…

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

مشکلات زناشویی را چگونه حل کنیم؟

در هر رابطه ای مشکلاتی وجود دارند که نیاز به حل شدنشان برای هر دو ...