خانه » روش های موفقیت » چرا واقعا نباید دوستتان را در شرکت خود استخدام کنید

چرا واقعا نباید دوستتان را در شرکت خود استخدام کنید

زمانی که جیسون رفتیس سمت مدیریت فروش را در یک شرکت معاملات خودرو در فلوریدا به عهده داشت، تصمیم گرفت برای دوست قدیمی اش شغلی در دپارتمان خود دست و پا کند.

او به سرعت دریافت که اشتباه کرده است. دوستش در مقابل دیگر کارمندان به تعریف کردن خاطرات دانشگاهی شان پرداخت… و این تازه اول کار بود.

رفتیس تعریف می‌کند: «این موضوع به کابوس شب هایم تبدیل شده بود. او به خاطر دوستی ای که با هم داشتیم هر موقع میخواست سر کار می آمد و هر وقت میخواست می رفت و آزادی هایی به خودش اختصاص داده بود که هیچ کس دیگر نداشت.»

رفتیس در نهایت او را اخراج کرد. او توصیه می‌کند: «غریبه ها را دریابید. مدیریت و حتی اخراج آنها کار بسیار آسان تری است.»

ترکیب دوستی و کار چه در جایگاه مدیریت و چه کارمند مشکلات زیادی را در بر خواهد داشت. قبل از آن که دوستتان را استخدام کنید، و از آن مهم تر، قبل از آن که در شرکت دوستتان مشغول به کار شوید، بهتر است به بررسی معایب و مزایای آن بپردازید.

اگر استخدام ضعیفی داشته باشید، شهرت بدی در سازمان به دست می آورید و مردم به شکل نادرستی در مورد شما قضاوت خواهند کرد. علاوه بر این دوستی تان نیز نابود خواهد شد. ضمنا به یاد داشته باشید که زمانی که جایگاه افراد از «دوست» به «کارمند» یا «همکار» تغییر می‌کند، آنها نیز ممکن است تغییر کنند و همیشه این تغییر به سوی بهتر شدن نیست.

اگر دوستتان حالت به شدت رقابتی ای داشته باشد و بخواهد بر شما برتری پیدا کند، در روابط کسب و کار فعلی تاثیرات پیچیده ای خواهد گذاشت.

رسمی اش کنید

تمایل به کمک به دوستتان در پیدا کردن شغل میتواند مشکلات عدیده ای داشته باشد. اما راهی وجود دارد که نه سیخ بسوزد و نه کباب. شما میتوانید او را به دپارتمان منابع انسانی سازمانتان معرفی کنید. این کار در بین شرکت ها معمول است.

چه در سازمان بزرگی مشغول به کار باشید و چه در شرکتی خصوصی و کوچک، دوستتان نیز مانند هر کاندیدای دیگری مراحل استخدام و ارزیابی یکسانی را از سر خواهد گذراند. بدینگونه اگر آنها مراحل مصاحبه و بررسی را طی نکنند، استخدام نمیشوند. شما کار مفیدی برای دوستتان انجام داده اید، اما فرد تصمیم گیرنده نیز نبوده اید. بدین شکل اگر دوستتان استخدام نشود (یا در آینده اخراج شود) از شما دلگیر نخواهد شد. همچنین اگر دوستتان استخدام شد ولی نحوه کار او رضایت بخش و موفقیت آمیز نبود، باعث بدنامی شما نیز نخواهد بود.

آن طرف قضیه!

اگر شما کسی هستید که توسط دوستتان استخدام شده اید، مطمئن شوید که آن موقعیت شغلی را به خوبی بررسی کرده اید. شما باید مزایا و معایب آن شغل را ارزیابی کنید و به این که دوستتان در آنجا کار می‌کند، کاری نداشته باشید. احتمال دارد که شما نسبت به این که میخواهید به همراه دوستتان کار کنید، تعصب بورزید و در مورد کار واقع گرا عمل نکنید.

به عنوان مثال مسائلی مانند حقوق، مسیر رفت و برگشت، موقعیت های پیشرفت، چالش برانگیز بودن سمت شغلی و… را به خوبی بسنجید.

منبع : مردمان

x

حتما ببینید

چگونه همانند کارآفرینان موفق تفکر خارج از چارچوب داشته باشیم؟

حتما تاکنون شنیده‌اید که می‌گویند برای دست‌یابی به موفقیت باید خارج از چارچوب (Outside the ...