خانه » مد و مسائل زندگی » چند تغییر ساده برای زندگی بهتر
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

چند تغییر ساده برای زندگی بهتر

همه آدم‌ها نقاط ضعف دارند، اما بهتر است بکوشیم تا بر ضعف‌هایمان غلبه کنیم

رای  بهتر زندگی کردن راه‌های متعددی وجود دارد . شاید با خودمان بگوییم این روزها خوب زندگی کردن کمی سخت شده است اما با چند تغییر ساده در نوع زندگی می‌توان روزنه‌هایی هم برای بهتر زندگی کردن پیدا کرد.

در این نوشتار سعی داریم چند پیشنهاد ساده برای بهترشدن زندگی ارائه دهیم:

ـ به ظاهرمان اهمیت بدهیم
اگر می‌خواهیم زندگی بهتری داشته باشیم در گام اول باید به ظاهر و نوع پوشش خود اهمیت بدهیم، اگر به طرز لباس پوشیدن خود بی‌توجه باشیم، نه‌تنها به خودمان ظلم کرده‌ایم، بلکه احترام دیگران را نیز نگه نداشته‌ایم. بنابراین اگر تا به امروز به لباس پوشیدن و طرز راه رفتن خود بی‌اعتنا بوده‌ایم، بهتر است فکرمان را عوض کنیم و کاری انجام بدهیم. برای مثال، به دوخت، رنگ و جنس لباس خود توجه کنیم و تا آنجا که استطاعت مالی‌مان اجازه می‌دهد لباس نو بخریم، رنگ‌های شاد بپوشیم، لباس‌هایمان را اتو بزنیم و همیشه مرتب و منظم باشیم یا اگر خمیده راه می‌رویم، باید توجه داشته باشیم که از این پس راست راه برویم یا اگر خیلی چاق هستیم کمی خودمان را لاغر کنیم و…

 ـ تصویر قشنگی از خود در ذهن بسازیم
ظاهر ما، یعنی شخصیتی که از ما در ذهن مردم منعکس می‌شود، نتیجه تصاویری است که از شخصیت خود در ذهن داریم و این تصاویر از سوی رفتار و گفتارمان به چشم دیگران می‌آید.
حالا این سؤال مطرح می‌شود که چگونه می‌توان تصاویر خوبی از خود در ذهنمان بسازیم؟ راهش این است که افکار خوب و مثبتی درباره خود داشته باشیم. برای مثال، به توانایی‌ها، استعدادها و کارهای نیکی که انجام داده‌ایم فکر کنیم، چنین تصور کنیم که شخصیت دوست‌داشتنی داریم و همیشه به دیگران کمک می‌کنیم. همه آدم‌ها نقاط ضعف دارند، اما بهتر است به جای فروماندن در ضعف‌های خود و گرفتار شدن در دام یأس و ناامیدی، بکوشیم تا بر ضعف‌هایمان غلبه کنیم و به دنبال راهکار باشیم و همچنین بکوشیم نقاط قوت خود را تقویت کنیم و با کشف توانایی‌ها و پرداختن به کارهای مثبتی که علاقه داریم، بیشترین لذت را از زندگی‌مان ببریم.
پس در افکار و گفتارمان از احساس تقصیر و سرزنش کردن خود اجتناب کنیم، چراکه به ما انرژی منفی می‌دهند و آرامش ما را از بین می‌برند. همیشه نسبت به خودمان مهربان و خوش‌بین باشیم و تصویر شاد، متبسم و سالمی از خود در ذهنمان مجسم کنیم.

لحن سخن‌مان را بهتر کنیم
با مردم صمیمانه سخن بگویم. البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که این صمیمیت را با لحن صدای خود نشان بدهیم و چنین لحنی وقتی به دست می‌آید که واقعاً مردم را دوست داشته باشیم وگرنه با تظاهر نمی‌شود لحنی شیرین و دلنشین داشت. همیشه سپاسگزار افرادی باشیم که برای ما زحماتی هرچند ناچیز کشیده‌اند و سعی کنیم کار مثبتی برایشان انجام دهیم. در غم و شادی دیگران شرکت کنیم؛ چراکه با این کار، انرژی‌های مثبت ما را احاطه می‌کنند و موقعیت‌های بهتری برایمان پیش خواهد آمد.

 ـ اعتماد به نفس داشته باشیم
اعتماد به نفس برای داشتن زندگی بهتر لازم است، اما برخی از مردم از توانایی‌ها و استعدادهای خود غافل هستند. علت این غفلت آن است که به خودشان اعتماد ندارند. بنابراین اگر می‌خواهیم زندگی بهتری داشته باشیم، باید طالب فعالیت و کار باشیم، چراکه فعالیت و کار اعتماد به نفسمان را بالا می‌برد.
پس سعی کنیم در کاری تخصص پیدا کنیم و همیشه برای آینده خویش یک هدف داشته باشیم و بیندیشیم که چگونه می‌توانیم به آن هدف برسیم و همواره با افکار مثبت برای رسیدن به آن، تلاش کنیم. هرگز جمله غیرممکن است را باور نکنیم و اجازه ندهیم کسی قلب ما را با این جمله ناامید سازد، بلکه همیشه امیدوار باشیم. در هر شرایطی خونسردی خود را حفظ کنیم، چراکه افراد آرام، هم اعتماد به نفس بالایی دارند هم باعث دلگرمی اطرافیانشان می‌شوند.
پس تلاش کنیم با انرژی، شور و اشتیاق و دلسوزی و همدلی زندگی کرده و با افراد خانواده، دوستان و همکاران‌مان نیز ارتباط دوستانه‌ای برقرار کنیم.

ـ زیاد مطالعه کنیم
برای آن که ذهنی پویا داشته باشیم باید زیاد کتاب بخوانیم و به تفکر بپردازیم، زیرا با خواندن کتاب هم سطح علمی ما بالا می‌رود هم دیدمان نسبت به زندگی وسیع‌تر و بهتر می‌شود هم احساس می‌کنیم قدرتمندتر از قبل شده‌ایم.

ـ طرز فکرمان را عوض کنیم
برای بهتر زندگی کردن باید بر افکار مثبت تمرکز کنیم. اگر بدبین هستیم، خوش‌بین و دوستدار مردم شویم؛ اشتباهات آن‌ها را ببخشیم تا خودمان آرامش بیشتری داشته و فکرمان درگیر نباشد. افکار منفی را از ذهن‌مان دور کنیم در عوض انرژی خود را صرف امور مثبت کنیم. جای تلخ زبانی را به شیرین زبانی و نفرت را به دوستی و عشق بدهیم. همیشه درباره خود و دیگران مثبت فکر کنیم و کارهایشان را به خوبی تفسیر کنیم؛ به این ترتیب هم احساس آرامش می‌کنیم هم دیگران ما را دوست خواهند داشت و به ما احترام خواهند گذاشت. نگران آینده نباشیم، البته آینده‌نگری کار خوبی است، اما به شرطی که مانع احساس خوشبختی و سعادت فعلی ما نشود. بنابراین افکار مثبت را زیر بنای زندگی‌مان قرار بدهیم، هوشیار باشیم و همیشه لبخند بزنیم.

منبع : سبک زندگی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

مشکلات زناشویی را چگونه حل کنیم؟

در هر رابطه ای مشکلاتی وجود دارند که نیاز به حل شدنشان برای هر دو ...