خانه » روش های موفقیت » چگونه میزکار بهره وری شما را افزایش می دهد

چگونه میزکار بهره وری شما را افزایش می دهد

براساس تحقیقات اخیر در آمریکا، افراد بزرگسال حدود ۴۰% از وقت خود در شبانه روز را در محل کار سپری می کنند. درحالیکه تعداد زیادی از شما مشاغلی دارید که نیاز به نیروی فیزیکی دارد، اما افراد دیگری هم کار پشت میزی داشته که کارشان با اعداد و ارقام و کامپیوتر است. پس چرا حتی با علم به ارزش زمان از اهمیت میزکار خود چشم پوشی می کنیم؟

در اینجا چندین راهکار و راهنمایی درجهت نحوه استفاده بهینه از میزکار برای به حداکثر رساندن بهره وری، بازده و از همه مهمتر شادابی در محیط کار برایتان ارائه داده ایم.

خودتان را با چیزهایی که سرحالتان می کند احاطه کنید

برخی بر این عقیده اند که یک میز کار مرتب منجر به ذهن متمرکز و آزاد می شود. درحالیکه این عقیده ممکن است تا حدی درست باشد، اما اکثر مردم آزادی فکر را در تزئین میزکار بر حسب سلیقه خودشان می پندارند. تزئین میزکار با وسایل شخصی به شما یادآوری می کند باید ۸ ساعت از روز (اگر چه می تواند کمتر یا بیشتر باشد) را در آنجا به سر ببرید و بقیه روز باید به زندگی خود برسید. یادآورهای خوب در این زمینه می تواند تصویر افرادی که دوستشان دارید، هنرهایی که از آنها لذت می برید، یک نقل قول الهام بخش یا سخنی از مشاهیر روی یک برچسب، یک گیاه طبیعی و دیگر خرده ریز ه هایی که خلاقیت شما را تحریک کند، باشد.

اما آگاه باشید که همیشه مرز باریکی بین تزئین کردن و خراب کردن میزکارتان وجود دارد.

از منظره پنجره استفاده کنید

اگر برایتان مقدور بود میزتان را کنار پنجره بگذارید. درحالیکه خیلی از مردم این مورد را موجب پرت شدن حواس خود می دانند، اما از طرفی قرار گرفتن در معرض مناظر و استفاده از نور طبیعی می تواند فواید زیادی داشته باشد. خیلی خوب است که بتوانید به چشمانتان استراحت داده و برای لحظاتی از خیره شدن به صفحه کامپیوتر دور شوید. از پنجره به بیرون نگاه کردن همچنین باعث می شود از فشار به چشم ها به خاطر کم پلک زدن در حین کار کاسته شود.

چند آهنگ هیجان انگیز گوش کنید

محیط کاری می تواند بسیار شلوغ و پر سر و صدا باشد مخصوصاً اگر میز کارتان مقابل در باشد. اگرچه اکثر افراد حس بدی در این مورد دارند، اما بوسیله هدفون می توانید از این هرج و مرج نجات یافته و بهره وری و خلاقیت خودتان را با محدود کردن حوزه تمرکزتان افزایش دهید. علاوه براین، حتی اگر حس می کنید فرد هنرمندی نیستید، موسیقی روشی مناسب و قدرتمند برای ابراز وجود خودتان بطور هنری است. موسیقی می تواند امیال خفته شما را بیدار کرده و شما را به تصوراتی مثل تمام کردن کار، رسیدن به موفقیت و پاداش آن فرا بخواند. به این دلایل دسترسی به موسیقی یکی از ملزومات بهره وری در کار و درست قرار گرفتن میز کاریتان است.

بایستید

تمام تحقیقات و مکاشفات نشان داده اند که تمام روز یک جا نشستن شما را سریعتر به کام مرگ می فرستد. خوشبختانه امروزه بسیاری از شرکت ها به کارمندانی که نسبت به سلامتیشان حساس هستند پاداش می دهند. آنهایی که درجستجوی فعالیت های فوق برنامه مثل عضویت در باشگاه ورزشی، ترتیب دادن یک دو همگانی میان اعضای شرکت یا تشکیل یک تیم والیبال هستند، معمولاً شاداب تر هستند.

میزهای ایستاده به این منظور طراحی شده اند. اگرچه این میزها برای شرکت ها گران است، اما داشتن گزینه ایستادن به جای نشستن، چندین سال به عمر شما می افزاید.

به خودتان استراحت بدهید

این مورد شاید واضح ترین از این دسته باشد. حداقل درباره سازمان هایی که واقعاً پشت میز نشین هستند احتمالاً ضروری ترین مورد است. یکی از بهترین روش های افزایش بهره وری اینست که میزتان را هر از گاهی در طول روز ترک کنید. این مقاله را کپی کنید و به رئیس خود نشان داده و از آن به عنوان بهانه استفاده کنید، اما بدانید موضوع مهمی است.

من فهمیدم که نوشیدن مقداری آب نه تنها برای سلامتی خوب است بلکه مرا ترغیب می کند تا مدتی ایستاده و در اطراف گشتی بزنم. باز هم این دلیل نمی شود به عمد کارتان را رها کنید، اما پنچ دقیقه دور شدن از محیط کار و قدم زدن از لحاظ روانی روحیه شما را باز کرده و باعث شده بر رخوت ذهنی فائق آیید.

اگر در مفید بودن این موارد یا مناسب بودن آنها برای محیط کارتان شک دارید کافی است یکبار آنها را امتحان کنید. حتی اگر شرایط موجود برایتان بهترین کارآیی را دارد از ارزش تنوع و تغییر آگاه باشید.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

موارد ضروری که مدیران تازه کار استارتاپ ها در آن‌ها هزینه می کنند

اغلب کارآفرینان برای راه اندازی استارتاپ خود سرمایه‌ی چندانی ندارند. در واقع، هزینه اولیه‌ی استارتاپ ...