خانه » مد و مسائل زندگی » ۱۰ حقیقت که زوج هایی با رابطه ی سالم متوجه می شوند

۱۰ حقیقت که زوج هایی با رابطه ی سالم متوجه می شوند

داشتن یک رابطه ی سالم و پایدار بین زوجین، تلاش و همکاری هر دو طرف را می طلبد. عشق و احترام شالوده ی تمامی روابط است. با این حال، چندین چیز دیگر وجود دارد که جزو لاینفک یک رابطه ی سالم می باشند. فهرست زیر شامل مواردی می شود که فقط زوجینی که با هم رابطه ی سالمی دارند، متوجه می شوند.

۱ – گفت و گو و ارتباط، اهمیت و ماهیتی اولیه دارد

گفت و گوی بین شما و همسرتان رویه ای ثابت در زندگی شما شده است. گفت و گو و ارتباط در رابطه ی صمیمانه از این رو اهمیت دارد که روش ثابت و پایداری است که می توانید مطمئن شوید که شما و همسرتان وجوه اشتراک زیادی دارید. این شیوه ی ارتباطی ثابت است که رابطه ی شما را سالم نگه می دارد.

۲ – قدردانی از یکدیگر عادت روزمره ی شما شده است

این که احساس می کنید چقدر خوش شانس بودید که نصیب همدیگر شده اید، بسیار اهمیت دارد. همسرانی با رابطه ی سالم، این قدردان بودن را می فهمند. بنابراین هیچ وقت خود را برتر از دیگری نمی دانند و صرف وجود خود را تضمین کننده ی شادی این رابطه نمی دانند. آن ها به خاطر داشتن همدیگر، شکرگزار هستند و برای حتی کوچک ترین چیزها از هم قدردانی می کنند.

۳ – سازش (مصالحه) ابزار مهمی برای آن ها است

شاید تکرار این حرف که سازش و کوتاه آمدن برای داشتن هر رابطه ی خوبی مهم است، خسته شده باشید. زوجینی که برای هر امر کوچک و بزرگی با هم سازش دارند، اختلاف سلیقه هایشان ختم به خیر می شود و کم کم می فهمند که می توانند با همدلی تصمیمات بهتری بگیرند.

۴ – جر و بحث کردن امری عادی است

وجود اختلاف نظر و یا تعارض که منجر به جر و بحث شود، گاهی بین انسان ها وجود دارد. همسرانی با رابطه ی سالم، به خوبی آگاه هستند که با کمی جر و بحث به آخر دنیا نرسیده اند و این جنگ و جدال هم تمام می شود. داشتن این قابلیت که بتوان به هر قیمت جر و بحث موضوعی را تمام کرد، بهتر از ناراحت بودن و عقده کردن هست و این نکته و مهارتی است که زوجین با روابط سالم می فهمند.

۵ – علیه همدیگر نمی جنگند

همسرانی که این توانایی را دارند که در رابطه با همسرشان، «خودشان» باشند و همدیگر را همان طور که هستند بپذیرند، از سالم ترین رابطه ها برخوردارند. قابلیت «خودت بودن» و این که احساس کنی تو را همان طور که هستی پذیرفته اند، بسیار مهم است. چون دیگر احساس اجبار تغییر کردن را نداری و یا این که از نیمه ی دیگر زندگی ات دلسرد نمی شوی. در کنار هم می توانید رضایت خاطر داشته باشید و فرصت شکوفایی و بهتر شدن زندگی را برای هم فراهم کنید.

۶ – وقت هایی که با هم هستید، روزهای بد هم قابل تحمل تر و بهتر می شود

وقتی که با همسرتان هستید، مهم نیست که چه اتفاقی افتاده و یا این که چه روحیه و خلقی دارید، می توانید یک عالمه غرغر کنید و یا این که ساکت یک جا بنشینید. در هر صورت، هنوز احساس بهتری دارید. یافتن تسلی خاطر در حضور یکدیگر، نشانه ی این است که رابطه ای عاشقانه و سالم را در کنار هم تجربه می کنید.

۷ – همیشه کسی را دارید که به او تکیه کنید

وقتی مشکلی پیش می آید، همیشه پشتیبان و حامی یکدیگر هستید، درست مثل لاستیک زاپاس یک ماشین و یا وقتی عضوی از خانواده فوت می کند همیشه فرد دیگری هست که به او تکیه کنید.

۸ – حتی اگر کاری هم انجام ندهید، باز هم در کنار هم خوش هستید

مثلا شما دو تا می توانید در منزل جلوی تلویزیون بنشینید و اخبار هواشناسی نگاه کنید و بدون این که ساعت ها با هم صحبت کنید، ولی باز هم واقعا به شما خوش بگذرد. همسرانی که فارغ از این که چه کاری انجام دهند قدر در کنار هم بودن را می فهمند، رابطه ای را تجربه می کنند که همگان به آن غبطه می خورند.

۹ – اولویت هایتان نسبت به دوران تجرد متفاوت می شود

همسرانی با رابطه ی سالم به خوبی می دانند که وقتی زندگی با فردی را آغاز می کنند، تمام وجهه های زندگی شان به زندگی این فرد پیوند می خورد. از آن جایی که آن ها از این اصل آگاه هستند، تمام زندگی شان را به گونه ای برنامه ریزی و مدیریت می کنند که این فرد در راس اولویت هایشان قرار گیرد. رعایت اولویت ها برای حفظ چنین رابطه هایی از آن جا مهم تلقی می شود که بدانید لازم است وقت زیادی را صرف یکدیگر نمایید.

۱۰ – شادی، اتفاقی مشترک است

زمانی که اتفاق خوبی می افتد، همسرانی با رابطه ی سالم دوست دارند که اول از همه این خبر را به همسرشان اطلاع دهند، چون آن ها می دانند که همسرشان هم او را شریک شادی شان می داند. داشتن رابطه ی سالم، بدین معنا است که شادی شما، شادی همسرتان هست و فقط همسرانی با رابطه ای بسیار سالم این را می فهمند.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

کارهایی که باعث دلسردی همسرتان می شود

گاهی در زندگی مشترک زوجین دچار دلسردی از یکدیگر می شوند که باید با شناخت ...