خانه » مد و مسائل زندگی » ۱۱ تفاوت دوستان واقعی و قلابی

۱۱ تفاوت دوستان واقعی و قلابی

دوستی یکی از بهترین جنبه های زندگی است. معمولا گفته می شود دوستان واقعی خیلی بهتر از دیگران هستند. تشخیص دوستان واقعی از دوست قلابی بسیار دشوار است، اما حقیقت این است که آن ها تفاوت بسیار زیادی با هم دارند. دوستان واقعی هر کاری از دست شان بربیاید، برای شما انجام می دهند و تحت هر شرایطی در کنار شما خواهند بود. اما دوستان قلابی ممکن است برای هرکاری که برای تان انجام می دهند، خرده منتی داشته باشند. حتی گاهی آن ها منتظر فرصتی هستند تا از آن علیه شما استفاده نموده و متاسفانه به شما ضربه بزنند. در این جا با کمک راهنمایی هایی که به شما داده می شود، خواهید توانست دوستان واقعی را از متقلب ها تشخیص دهید.

۱ – برای حمایت از شما تمام تلاشش را می کند

یک دوست واقعی در هر کاری که می خواهید وارد شوید و تلاش می کنید، مشوق شما خواهد بود. از تفریح تا تغییر مسیر شغلی، هر کاری می خواهد باشد، در هر صورت این دوست با هر گامی که برمی دارید پشتیبان شما خواهد بود.

۲ – شخصیت کله شق شما را دوست دارد

همه ی ما گاهی کله شق بازی ها و عادات خاصی داریم که جزئی از شخصیت معمول ما شده است. یک دوست واقعی عاشق این کله شق بازی ها است. در حقیقت اگر آن ها یک دوست حقیقی باشند، حتی ممکن است به شما ملحق شوند.

۳ – هر چه باشد، باز هم شما را می بخشند

گاهی اوقات شما به معنای واقعی روابط را پیچیده و خراب می کنید، قرار گرفتن در چنین موقعیتی با دوستان قلابی به قیمت تمام شدن رابطه ی دوستانه ی شما است. ولی دوستان واقعی خوب، می دانند که شما گاهی واقعا بهم ریخته و بی حوصله اید. این دوستان چون برای رابطه ی دوستانه ی شما ارزشی بیش از یک اشتباه موقتی قائل هستند، شما را خواهند بخشید.

۴ – همیشه هوای تان را دارند

مهم نیست که طرف مقابل چه کسی است و یا مشکلش چیست؟ حتی اگر اشتباه از شما است، یک دوست واقعی صرف نظر از این که چه اتفاقی رخ خواهد داد، در کنار شما خواهد بود. آن ها بدون هیچ پرسشی همیشه طرف شما هستند. این دقیقا همان کاری است که دوستان واقعی انجام می دهند.

۵ – اجازه می دهد که به جست و جوی علایق تان بروید

هر چه بزرگ تر و بالغ تر می شویم، علایق جدیدی را کشف می کنیم و گاهی به نظر می رسد که این علایق جدید اصلا شبیه خودمان نیستند! دوستان قلابی شما را دست می اندازند و خواهند گفت همین شرایط فعلی خیلی هم خوبه! اما یک دوست واقعی از علایق جدید شما استقبال خواهد کرد و برای پیشرفت تان در آن علاقه ی جدید، حتما تشویق تان خواهد کرد.

۶ – تمامی عادات دمدمی مزاجی شما را می داند

همه ی ما برخی بد اخلاقی ها و دمدمی مزاجی های خاص خود را داریم. مثلا صبح ها بدعنق هستیم، پاهی اوقات، خزعبل زیاد به هم می بافیم و یا وقتی به گردش می رویم در خوردن زیاده روی می کنیم. این ها چیزهایی هستند که دوستان بسیار صمیمی مان از آن ها مطلع هستند. کسی نمی داند که شما بسیار شبیه دوستان واقعی خود هستید. حقیقت این است که آن ها این خلق و خوهای به ظاهر بد را نشانه ی خوب تفاهم می بینند!

۷ – آن ها دائما در دسترس هستند

دوستان قلابی فقط زمانی که چیزی لازم دارند و بحث غیبت های مفصل پیش می آید سراغ شما را می گیرند. دوستان واقعی هرجا و هر زمانی خبری از شما می گیرند و در تماس هستند، چون همیشه دوست دارند بدانند که زندگی تان چطور پیش می رود. برای آن ها هیچ لزومی ندارد به شایعاتی درباره ی رابطه ی شما با همسر و یا نامزدتان بدانند و یا اصلا به آن ها توجه کنند.

۸ – آن ها رازدار هستند

اگر بتوانید به کسی اعتماد کنید که بعدا شخصی ترین رازهایتان را که به او گفته اید بر سر هر کوی و برزن نبینید، بدانید که او دوست واقعی است. دوستان قلابی راز شما را مقدس و محفوظ نمی دانند. یک دوست واقعی برای اعتمادی که به او کرده اید ارزش قائل است و راز شما را به هیچ کس نخواهد گفت.

۹ – مجبور نیستید که با لباس ها و پوشش تان آن ها را تحت تاثیر قرار دهید

اگر برای حفظ دوستانی مجبورید دائما لباس های بسیار رسمی بپوشید، موهایتان را مرتب کنید و عطر خوبی استفاده کنید، بدانید که در احاطه ی دوستان قلابی هستید. دوستان واقعی شما را با لباس های معمولی و حتی موهای ژولیده هم دوست دارند. شاید به خاطر این وضع کمی سر به سرتان بگذارند، ولی هیچ گاه به این قضیه اهمیت نمی دهند که چه ظاهری دارید. آن ها فقط می خواهند با شما وقتی را بگذرانند. دوستی واقعی وقتی نمود پیدا می کند که رابطه ای تمام شد، نحوه ی برخورد آن ها با خودتان را ببینید.

۱۰ – برای شما وقت دارند

دوستان واقعی حتی اگر بین اتمام ساعت کاری و کلاس سفالگری یک ساعت وقت داشته باشند، دوست دارند به اندازه ی صرف یک نوشیدنی هم که شده، شما را ببینند، چیزی که برای آن ها اهمیت دارد وقت خودشان نیست؛ بلکه گذراندن زمانی با شماست.

۱۱ – همیشه غم خوار شما هستند

تفاوت فاحش بین دوست واقعی و دوستان قلابی نوع برخورد آن ها با پستی و بلندی های زندگی شما است. اگر غمگین هستید، یک دوست قلابی با آرامی به شانه یتان می زند و سعی می کند که موضوع را عوض کند. دوستان واقعی شما را در آغوش می کشند و اجازه می دهند که با صدای بلند گریه کنید و اگر بخواهید؛ تمام شب را به حرف هایتان گوش می دهند. دوستان واقعی حاضرند فارغ از این که خوشحال یا ناراحت هستید، همیشه و همه جا به فکر شما هستند.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

صفات و ویژگی های یک دوست خوب

قبلا در مقاله ای درمورد نشانه های رفتاری یک دوست بد صحبت کرده ایم اما ...