ورکان نوشت ها
خانه » مد و مسائل زندگی » ۱۱ راز درباره افراد شکست ناپذیر

۱۱ راز درباره افراد شکست ناپذیر

برخی افراد صرف نظر از کمبودهای مالی، ظاهری و یا ارتباطات اجتماعی باز هم همیشه سرشار از انرژی و عزت نفس هستند. حتی شکّاک ترین افراد شیفته این دست شخصیت های جذاب می شوند.

این افراد برای همه عزیز هستند. آنها کسانی هستند که برای کمک گرفتن، نصیحت شدن و یا رفاقت به آنها مراجعه می کنید.

هیچ وقت از بودن با آنها سیر نمی شوید، و هر وقت که از شما دور می شوند از خود می پرسید، “آنها چه دارند که من ندارم؟ چه چیزی موجب می شود اینقدر قوی باشند؟”

تفاوت در چیست؟ این تفاوت ها ناشی از عزت نفس درونی آنهاست.

افراد شکست ناپذیر دایماً در جستجوی کسب اعتبار نیستند، چون آنقدر اعتماد به نفس دارند که خود را فردی معتبر بدانند. آنها عادت های خاصی را دنبال می کنند تا این دیدگاه سالم را تقویت کنند.

از آنجا که شکست ناپذیری به شانس ارتباطی ندارد، وقتش رسیده به بررسی رفتار افراد شکست ناپذیر بپردازیم و این رفتارها را به نفع خود به کار بندیم.

آماده “سلام” کردن به خودِ شکست ناپذیرترِ جدیدتان باشید.

۱ – آنها با همه با احترام رفتار می کنند

خواه در حال تعامل با مهم ترین مشتری شان باشند و یا پیشخدمتی که غذا سرو می کند فرقی نمی کند، افراد شکست ناپذیر همیشه و بدون در نظر داشتن شأن و مقام افراد به آنها احترام می گذارند و آنها را محترم می شمرند. آنها می دانند که میزان حُسن رفتارشان با کسی که دارند با او ناهار صرف می کنند چندان مهم نیست بلکه مهم اینست که آن فرد شاهد بدرفتاری آنها با کسی دیگر نباشد. افراد شکست ناپذیر با همه با احترام رفتار می کنند چون باور دارند از کسی بهتر نیستند.

۲ – آنها پیرو قانون پلاتینی هستند

قانون طلاییِ (همانطور که دوست دارید با شما رفتار کنند با دیگران رفتار کنید) یک عیب مخرب دارد: و آن اینست که می گوید همه افراد دوست دارند با آنها یکسان برخورد شود. این قانون تفاوت های افراد و اینکه هر فردی علاقه مندی خاصی دارد را نادیده می گیرد. یکی عاشق محبوبیت عمومی است و دیگری دوست دارد مرکز توجه جمع باشد.

قانون پلاتینیِ (با هرکس همانطور که دوست دارد با او رفتار شود رفتار کنید) این عیب بزرگ را اصلاح می کند. افراد شکست ناپذیر قدرت شخصیت شناسی خوبی دارند و رفتار خود را طوری تنظیم می کنند تا دیگران را خرسند سازند.

۳ – با مکالمه ای کوتاه خود را از شرّ افراد خلاص می کنند

هیچ راهی بهتر از یک مکالمه کوتاه برای ممانعت از ایجاد برخوردی عاطفی وجود ندارد. وقتی به طرزی روبات گونه با صحبتی مختصر به افراد نزدیک می شوید با این کار ذهن آنها را به طور غیر ارادی از هرگونه خصومت و دشمنی با خود باز می دارید. افراد شکست ناپذیر در مکالمات روزمرّه با دیگران ارتباطِ عمیق هر چند کوتاه برقرار می کنند. علاقه ذاتی آنها به انسان ها، پرسیدن سوالات خوب و ارتباط دادن یافته هایشان با جلوه های مهم زندگی مخاطب را برایشان آسان می کند.

۴ – آنها بیش از هر چیزی به خود افراد توجه دارند

افراد شکست ناپذیر به طور ناخودآگاه به اشخاص پیرامون شان علاقه مندند. به همین خاطر وقت زیادی برای فکر کردن به خود ندارند. آنها نگران اینکه چقدر محبوب دیگرانند نمی شوند چون آنقدر دغدغه دیگران را دارند که وقتی برای خودشان نمی ماند. و این همان چیزیست که شکست ناپذیری شان را آسان کرده.

اگر می خواهید این راهکار برای شما هم موثر واقع شود، گوشی هوشمندتان را کنار بگذارید و کمی به افراد پیرامون تان توجه کنید. به حرف های آنها و نه پاسخ به آنها و یا تاثیری که حرف هایشان بر شما می گذارد تمرکز کنید. وقتی افراد موضوعی درباره خودشان بیان می کنند مکالمه را با سوالات آزاد ادامه دهید و بیشتر وبیشتر از آنها حرف بکشید.

۵ – آنها زیاد خود را به زحمت نمی اندازند

افراد شکست ناپذیر با داستان سرایی درباره زیرکی و موفقیت خود متکلم وحده نمی شوند. آنها دلیلی برای لاف زدن نمی بینند و حتی این کار به ذهنشان هم خطور نمی کند چون می دانند انسان های منفور چگونه هستند؛ افراد منفور به هر دری می زنند تا محبوب دیگران واقع شوند.

۶ – آنها تفاوت بین حقیقت و ایده را درک می کنند

افراد شکست ناپذیر موضوعات بحث برانگیز و ملموس را با ذکاوت و ظرافت مدیریت می کنند. آنها از به اشتراک گذاری نظراتشان ابایی ندارند، بلکه این مطلب را برای دیگران روشن می کنند که این تنها ایده و نظر است نه واقعیت. خواه بحث درباره گرمایش جهانی، سیاست و برنامه واکسیناسیون باشد و یا مواد غذایی؛ در هر حال فرقی نمی کند چون افراد شکست ناپذیر می دانند بسیاری از افراد که از نظر ذکاوت با آنها در یک سطح هستند دیدگاه های متفاوتی دارند.

۷ – آنها قابل اعتمادند

افراد شکست ناپذیر خود واقعی شان هستند. هیچ نیازی به صرف انرژی و فشار آوردن به ذهن برای فهم اینکه به کدام حزب تعلق دارند و یا در آینده می خواهند چه کنند، نیست. آنها این چنینند چون می دانند هیچ کس دغلکاری را دوست ندارد.

۸ – آنها درستکارند

کسانی که بسیار نیک کردارند شکست ناپذیرند چون بی غل و غش به قول خود عمل می کنند. درستکاری مفهومی ساده اما در عمل دشوار است. برای اثبات درستکاریشان، افراد شکست ناپذیر هر روز کارهایشان را به انجام می رسانند، از بدگویی دیگران اجتناب می ورزند و همیشه کاری را که درست است حتی اگر به ضررشان هم باشد انجام می دهند.

۹ – آنها همیشه لبخند به لب دارند

افراد به طور طبیعی و غیر ارادی زبان بدن مخاطبشان را انعکاس می دهند. اگر می خواهید دیگران شما را شکست ناپذیر بدانند به آنها در طول مکالمه لبخند بزنید و این لبخند را از آنها هدیه بگیرید و در نتیجه از احساس خوشایندی بهره مند شوید.

۱۰ – افراد شکست ناپذیر طوری تلاش می کنند تا بهترینِ خود را به نمایش بگذارند (نه به این معنا که خود را زیر فشار کار لِه کنند)

بین شایان معرفی بودن و به خود بالیدن یک دنیا فاصله است. افراد شکست ناپذیر می دانند تلاش برای به نمایش گذاشتن بهترین های خود با تمیز کردن خانه قبل از ورود مهمان قابل مقایسه است (این کار نشانه احترامِ به دیگران است) اما همینکه احترام خود را ابراز کردند دیگر به آن فکر نمی کنند.

۱۱ – آنها برای عشق به زندگی دلایلی دارند

افراد شکست ناپذیر مثبت اندیش و با اشتیاقند. هرگز حوصله شان سر نمی رود، چون زندگی را یک ماجراجوییِ هیجان انگیز می دانند و طوری با لذت به آن وارد می شوند که هر کسی آرزو داشت بخشی از آن می بود.

منظور این نیست که افراد شکست ناپذیر هیچ مشکلی ندارند شاید هم مشکلات بسیار بزرگی داشته باشند اما این مشکلات را موانع موقتی می دانند و نه سرنوشت مقدری که هیچ راه فراری از آن نباشد. وقتی اوضاع بر وفق مراد نیست، آنها به خود یادآوری می کنند که یک روزِ بد تنها یک روز است و امیدوارند فردا یا هفته بعد و یا ماه آینده اوضاع بهتر می شود.

نتیجه مطالب

افراد شکست ناپذیر از کودکی پرستاری نداشته اند که دایماً تر و خشک شان کند. آنها تنها صفات و رفتارهای شایسته را در خود به کمال رسانده اند و این کار برای هر کسی ممکن است.

آنها بیشتر از اینکه به خود فکر کنند به دیگران می اندیشند و به دیگران احساس محبوبیت، احترام، دیده و فهمیده شدن را هدیه می دهند.

فقط فراموش نکنید که: هر چه بیشتر به دیگران توجه کنید شکست ناپذیرتر می شوید.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

راز داشتن زندگی شاد و انرژی مثبت همیشگی

داشتن انرژی مثبت در زندگی موجب موفقیت و پیشرفت هر فردی می شود پس با ...