خانه » مد و مسائل زندگی » ۱۵ کاری که افراد مستقل انجام نمی دهند

۱۵ کاری که افراد مستقل انجام نمی دهند

فکر می کنید که شما هم فرد مستقلی هستید؟ مستقل بودن مزایای زیادی دارد، از جمله این که به ندرت متکی به دیگران هستید و درباره ی دنیای اطراف تان پرسشگر خواهید بود. برای این که ببینید شما هم مستقل هستید یا نه، می توانید فهرست ۱۵ کاری که افراد مستقل انجام نمی دهند را بررسی کنید.

۱ – برای مدیریت شرایط مختلف، نیازی به کمک دیگران ندارند

افراد مستقل ترجیح می دهند که مدیریت شرایط و موقعیت های شخصی حتی شرایط و وضعیت های خوب را خود بر عهده بگیرند. از این که به ساز دیگران برقصند، هیچ خوش شان نمی آید و وقتی خودشان تصمیم گیرنده هستند، احساس اقتدار دارند. افراد مستقل برای هر کار کوچک و بزرگی از یک خرید ساده، از سوپرمارکت تا تصمیم گیری راجع به شغل جدیدشان، اغلب از توصیه ها و نصایح دیگران فراری هستند.

۲ – هیچ وقت خودشان را در نقش قربانی نمی بینند

افرادی که خودشان را در جایگاه و نقش قربانی می بینند، اغلب نیاز دارند که دیگران نجات شان دهند، در حالی که افراد مستقل، مسؤولیت تمامی اعمال شان را به عهده می گیرند. آن ها می دانند که با دست کم گرفتن و دلسوزی برای خود، افت می کنند و حقیر می شوند، پس از این شکل فکر کردن درباره ی خودشان به شدت اجتناب می کنند. در عوض، آن ها تمامی اشتباهات شان را می پذیرند و به جلو حرکت می کنند.

۳ – نسبت به رویدادهای ناخوشایند، واکنش های افراطی ندارند

افراد مستقل به جای امید واهی بستن به این که فرد دیگری مشکلات آن ها را حل کند، سعی می کنند که از اشتباهات شان درس بیاموزند. وقتی که با رویدادهای ناخوشایند رو به رو می شوند، به جای عجز و ناله، با دقت بیشتری به اشتباهات شان می نگرند تا از آن ها برای اتخاذ تصمیمات بهتر آتی کمک بگیرند.

۴ – چشم بسته همه چیز را باور نمی کنند

افراد مستقل درباره ی دنیای اطراف شان پرسشگر و کنجکاو هستند و به جای این که اولین چیزی که می شنوند را باور کنند، اغلب به دنبال حقیقت می روند. آن ها می فهمند که اعتماد، عطیه ای است که باید به دستش بیاورند؛ از این رو دائما در حال پرسش از سایر مردم و مراجع قدرت هستند.

۵ – اجازه نمی دهند که افراد منفی باف، بر آن ها تاثیر بگذارند

افراد مستقل به افراد منفی باف اجازه ی سرک کشیدن و تحلیل انرژی آن ها را نمی دهند، آن ها در زندگی شان نیازی به تایید گرفتن از دیگران ندارند و اغلب این قدر گرفتار و مشغول امورات زندگی خود هستند که وقتی برای توجه به منفی بافی های دیگران ندارند.

۶ – در رابطه با افرادی با نظرات متفاوت از خودشان، قضاوت نمی کنند

افراد مستقل می دانند که با دیدی تحقیرآمیز به دیگران نظر انداختن، کاری از اساس اشتباه است. این افراد نظرات و عقاید دیگران را نیز می پذیرند. آن ها به خوبی مطلع هستند که تجارب فردی آن ها و سبک زندگی منحصر به خودشان باعث شکل گیری عقاید و نظرات شان شده است و به مثابه همین، افراد مختلف با عقاید مختلف، تجارب فردی متفاوتی از آن ها داشته اند. از آن جایی که در مورد عقاید خود اطمینان دارند، دیگر نیاز به بحث کردن با دیگران پیرامون عقایدشان، در خود نمی بینند، در عوض صبر می کنند تا بحث ادامه یابد تا بتوانند اشتراکات و شباهت های احتمالی را بین خود و دیگران بیابند.

۷ – آن ها از منفی بافی و بدبینی نسبت به دیگران دوری می کنند

افراد مستقل به قدری گرفتار امور زندگی خود هستند که وقتی برای سرک کشیدن در زندگی دیگران ندارند. افرادی که مشغول منفی نگری در مورد زندگی دیگران هستند، اغلب خودشان زندگی های پوچ و کسل کننده ای دارند، چون افرادی که مستقل هستند، تمام وقت شان را به جای سرک کشیدن و تنگ نظری در مورد دیگران، صرف شادی، نشاط و معنا بخشیدن به زندگی خود می کنند.

۸ – آن ها اجازه نمی دهند که هیجانات و تکانه ها، زمام رفتارهای شان را در دست گیرند

به نظر طبیعی است که گاهی افراد بر اساس تکانه ها و غیر ارادی رفتار کنند، اما افراد مستقل به این تکانه ها و هیجانات امکان حکم فرمایی بر خودشان را نمی دهند. از آن جایی که از پیامدهای رفتارهای تکانه ای و هیجانی آگاه هستند، همیشه سعی می کنند که کنترل زندگی شان را خود در دست داشته باشند. اگر رفتار تکانه ای و هیجانی سبب از بین رفتن استقلال آن ها شود- نظیر ریسک مالی- به سبب پیامدهای مخربش با احتمال کمتری مبادرت به آن ورزند.

۹ – آن ها به روابط بد و زیان بخش خاتمه می دهند

افراد مستقل هر گونه رابطه ای اعم از عاشقانه تا دوستانه را که بدانند زیان بخش است، خاتمه می دهند. این افراد خیلی متکی به دیگران نیستند و کارهای منفی دیگران به ندرت تاثیر عمیقی بر آن ها خواهد داشت، چون خیلی راحت روابط زیان ده و مخرب را قطع می کنند و مسیر پیشرفت را در پی می گیرند.

۱۰ – آن ها از رفاه و آسایش خود غافل نیستند

یک بخش ضروری یک فرد حقیقتا مستقل، توانایی مراقبت و برآوردن نیازهای جسم و روح است. افراد مستقل همیشه می خواهند از ارضای نیازهای بدن نظیر غذا، آب، خواب کافی و روابط اجتماعی اطمینان حاصل کنند. برای برقراری روابط اجتماعی و حضور در جامعه، الزامی به اتکا به دیگران ندارند و مثل بچه دبستانی ها نیازی به مراقبت و تایید مامان شان ندارند! چون در هر صورت کار و نیازی که مربوط به خودشان است را برآورده می کنند.

۱۱ – نیازی به تایید دیگران ندارند

افرادی با تفکر مستقل به قضاوت و رای خود، بیش از دیگران اعتماد دارند، از این رو به ندرت به دنبال تایید تصمیمات شان از سوی دیگران هستند. آن ها به اطلاعات مناسبی که جمع آوری کرده اند تا بتوانند بر اساس آن یک تصمیم سنجیده بگیرند، اعتماد دارند و از دید آن ها همین کافی است.

۱۲ – زمان بیش از حدی را صرف تصمیم گیری نمی کنند

اگر شما فردی با تفکر مستقل هستید، متوجه خواهید شد که به ندرت می توان استدلال های خوبی برای تاخیر و تردید در تصمیم گیری آورد، بخصوص وقتی که بفهمید این تصمیم، انتخاب خودتان است و نه فرد دیگری. افرادی با تفکر مستقل، تمامی اطلاعات در دسترس را ارزیابی می کنند تا در نهایت، معقولانه و سریع ترین تصمیم را بگیرند.

۱۳ – معتقد نیستند که به تمامی پرسش ها، تاکنون پاسخ داده شده است

افرادی با تفکر مستقل اغلب ذاتا کنجکاو هستند و بر این باور نیستند که به همه ی پرسش ها، پیش از این پاسخ داده شده است. آن ها همچنین معتقدند که برخی از سوالات آن قدر پیچیده هستند که تنها به صرف توضیحات ساده ی یک کتاب درسی، نمی توان پاسخی برای آن ها پیدا کرد.

۱۴ – اجازه نمی دهند که دیگران صلاح کار آن ها را تعیین کنند

افراد مستقل نمی گذارند که جامعه یا سایر افراد به آن ها بگویند که چه طور رفتار کنند یا چه چیزی درست یا غلط است. بلکه از تمامی اطلاعات در دسترس استفاده می کنند تا بتوانند از یافتن صحیح ترین پاسخ اطمینان حاصل کنند.

۱۵ – انتظارات غیر واقعی ندارند

داشتن انتظارات غیر واقعی، مطمئن ترین راه برای رسیدن به احساس ناکامی و نارضایتی است. بخش مهم و کلیدی شخصیت افراد مستقل، واقعیت نگر بودن آن ها در مورد مهارت ها، توانایی ها و انتظارات شان است. به واسطه ی همین می توانند صرفا برای دستیابی به اهداف حقیقی خودشان تمرکز کنند.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

چگونه کنترل خشم را به کودکان بیاموزیم؟

والدین همیشه مهمترین دغدغه خود را در تربیت فرزند میبینند و کنترل خشم فرزندشان یکی ...