خانه » مد و مسائل زندگی » ۵ حقه ذهنی برای کمک به حفظ پول در جیب های شما

۵ حقه ذهنی برای کمک به حفظ پول در جیب های شما

پول، یک ماده از نوع گاز است! یا حداقل مانند گاز سریع متصاعد شده و ناپدید می شود. اگر شما عادت به ولخرجی دارید قطعا پس انداز کردن برای شما سخت خواهد بود. اما این کار غیر ممکن نیست. با چند تغییر ساده در عادات خرج کردن خود خواهید دید که می توانید پول را در جیب خود حفظ کنید. اگر می خواهید پول پس انداز کنید این مقاله را بخوانید.

۱ – همیشه خود را ثروتمند تصور کنید

وقتی یک نوجوان بودم در یک کمپ تابستانی کار می کردم، و همیشه زمانی که همکاران من هر روز صبح با یک شیرینی دونات، یک شیشه آب پرتقال و یک فنجان قهوه می آمدند بسیار متعجب می شدم. ما در هر ساعت تنها ۱۰ دلار پول می گرفتیم، پس این عادات روزانه در ساعات اولیه هر روز کاری و قبل از شروع کار منجر به خرج کردن پول در هر روز می شود.

اگر می خواهید پول پس انداز کنید، انگیزه خرید کردن خود را ترک کنید. هر زمان که خواستید چیزی بخرید، با خود فکر کنید “به چند ساعت کار نیاز دارم تا بتوانم قیمت این جنس را پرداخت کنم؟” اگر مقدار این ساعات شما را به وحشت انداخت، جنسی که برداشته اید را در قفسه بگذارید و به حرکتتان ادامه دهید.

۲ – اجناس و تجربیات خود را دوست داشته باشید

اگر در یک سال ۳ دلاری را که هر روز برای یک فنجان قهوه هزینه می کنید ذخیره کنید، در پایان سال خواهید دید که مبلغی بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار را تنها به ازای ۲۰ دقیقه زمان برای نوشیدن در هر روز پس انداز کردید. به عنوان اولین اقدام خریدن روزانه قهوه را متوقف کنید. اما اگر ترک این عادت باعث کسالت شما شود، چه خواهید کرد؟ اگر ترک این عادت برای شما سخت است، می توانید این عادت را به یک یا دوبار در هفته کاهش دهید. به جای آنکه همیشه پول خود را برای قهوه هزینه کنید، خوردن قهوه را برای یک روز سخت نگه دارید، این کار عاقلانه تر خواهد بود. اگر این عادت را به یک بار در هفته کاهش دهید و تا هفته بعد به سراغ آن نروید ، خواهید دید که از نوشیدن هر جرعه قهوه لذت بیشتری نسبت به قبل خواهید برد.

۳ – هدر دادن وقت را مثل از دست دادن پول بدانید

اگر رئیستان به شما پیشنهاد اضافه کاری می دهد، آنرا بپذیرید. طبیعی است که شما دوست دارید تا به خانه بروید و کمی استراحت کنید. اگر شما برای هر ساعت کار ۱۵ دلار بگیرید، و برای هر ساعت اضافه کاری دو برابر این مبلغ را دریافت کنید، و رئیستان به شما پیشنهاد دو ساعت اضافه کاری را بدهد، آیا منطقی است که ۶۰ دلار پول را برای کاری مثل استراحت در خانه که صدها ساعت دیگر وقت برای انجام آن هست، از دست دهید؟ شما هیچ پولی از دست نخواهید داد، اما اگر این پیشنهاد را نپذیرید یک پول بالقوه را از دست داده اید. ممکن است که در گذشته چنین فرصت هایی را از دست داده باشید، اما احتمالا در آینده نیز چنین فرصت هایی برای شما وجود خواهد داشت پس سعی کنید تا از آنها بهره ببرید. آنها را از دست ندهید.

۴ – برای آنچه مهم است هزینه کنید

پول اساسا واژه ای بی معنی است تا زمانی که شما به آن معنا می دهید. اگر شما یک میلیون دلار پول در بانک داشته باشید و ندانید که با آنها چه کار می خواهید بکنید، این پول تنها یک عدد در کامپیوتر خواهد بود. اما اگر ۱۰۰ دلار پول در جیب خود داشته باشید و آنرا برای یک شام رویایی با همسرتان خرج کنید، به یاد داشته باشید که این ۱۰۰ دلار را تنها برای یک شام پرداخت نکرده اید، بلکه شما با این هزینه خاطره ای ساخته اید که تا مدت ها بعد در یادتان خواهد ماند. یک دلار را می توان هر طور خرج کرد، و شما آزاد هستید تا از آن هر طور که می خواهید لذت ببرید، پس از هر پنی پول خود بیشترین لذت را ببرید.

۵ – پس انداز مانند یک سرمایه است

این ایده که پولتان را خرج عادت ها و ریخت و پاش های روزانه نکنید، رویه پس انداز کردن شما را تغییر خواهد داد. شما می توانید این طور تصور کنید که با نخریدن یک دونات در هر روز صبح در یک سال ۵۰۰ دلار پس انداز کرده اید، اما از نگاهی دیگر شما با نخریدن یک دونات در هر روز ۵۰۰ دلار پول بدست آورده اید. اگر با این دید به مسئله نگاه کنید، ترک این عادات روزانه برای شما شیرین تر خواهد بود. سعی کنید تا عادات خود را ترک کنید و بدین ترتیب پول خود را در جیبتان نگه داشته و آن را خرج نکرده اید. تصور کنید که یک فرد سیگاری با ترک عادت خود در ماه چه مقدار پول را بدست خواهد آورد! وقتی برای بار اول پول خود را برای یک چیز بی ارزش هزینه می کنید، در دفعات بعدی این کار برای شما عادی خواهد شد و به مشکل بر می خورید.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

چگونه با فرزندان خود رفتار کنیم؟

پدر و مادر بودن بسیار سخت است. درست از روزی که متوجه می‌شوید باردارید، زیر ...