خانه » روش های موفقیت » ۵ راه برای سرمایه گذاری در آینده

۵ راه برای سرمایه گذاری در آینده

چندی پیش درباره ی این که چه طور با برنامه ریزی زندگی کنید و نه با پیش فرض ها، مقاله ای در سایت قرار دادیم. زندگی با برنامه ریزی به شما کمک می کند تا به بهترین نحو ممکن زندگی را سپری کنید. از سوی دیگر، زندگی با پیش فرض ها یک راه مطمئن برای داشتن حد وسط در زندگی است. اکنون می خواهیم راجع به یکی از جنبه های زندگی با برنامه ریزی که باعث سرمایه گذاری در آینده ی ما می شود، بحث کنیم. حقیقت این است که: «یک آینده ی روشن اتفاقی نیست. شما باید برای آن تلاش کنید. شما باید روی آن سرمایه گذاری کنید. هرچه بیشتر بر روی آینده یتان سرمایه گذاری کنید، بیشتر برداشت خواهید کرد.»

شاید امروز زندگی شما چندان تفاوتی با اطراف تان نداشته باشد. به هرحال، اگر به سرمایه گذاری برای آینده ادامه دهید، زندگی تان متفاوت خواهد شد. بسیار خوب، چگونه می توانید بر روی آینده یتان سرمایه گذاری کنید؟ در این جا ۵ راهکار را برای شما ارائه داده ایم:

۱ – پشتوانه ی مالی خود را بسازید
چه دوست داشته باشید چه نداشته باشید، بودجه ی شخصی شما یک نقش مهم را ایفا می کند. بسیاری از مردم به علت محدودیت های مالی که داشته اند، نتوانسته اند به رویاهایشان برسند. آن ها غرق در بدهی بوده اند. آن ها هیچ جایی برای رفتن به دنبال رویاهایشان نداشته اند. یک پشتوانه ی مالی قوی، راه را برای رسیدن به رویاهایتان باز می کند. یک پشتوانه ی مالی قوی، به شما این آزادی را می دهد تا هر چه می خواهید را داشته باشید.

۲ – دانش خود را تکمیل کنید
برای رسیدن به رویاهایتان نیاز به دانش و آگاهی دارید. شما نیاز دارید تا بدانید چه طور می توانید به مقصدتان برسید. دانش و آگاهی یک قدرت است. هرچه بیشتر بدانید، قدرت بیشتری خواهید داشت. پس تلاش کنید تا آگاهی خود را بالا ببرید. «استیو جابز» در این باره می گوید: «گرسنه ماندن یعنی احمق ماندن».

۳ – روابط خود را بسازید
شما نمی توانید به تنهایی به مقصد برسید. شما نیاز به کسانی دارید که با شما همراه باشند. به همین دلیل، شما باید روابط خود را بسازید. یکی از مهم ترین روابطی که می توانید داشته باشید، ارتباط با خانواده یتان است. پس برای آن ها زمان بگذارید، کاری نکنید تا بعدا حسرت بودن با آن ها را بخورید. برای بودن با دوستان تان زمان بگذارید. بدون انتظار هیچ چشم داشتی، به آن ها کمک کنید. در زمان لازم آن ها به شما کمک خواهند کرد.

۴ – معنویت خود را بسازید
چه دوست داشته باشید چه نه، زمان های سختی وجود خواهد داشت. در این اوقات، معنویت شما می تواند به شما کمک کند. معنویت خود را با عادات معنوی بسازید. این عادات می تواند نماز، خواندن متن های معنوی و یا چیزهای دیگری که به معنویت شما کمک می کند باشد. مهم ترین چیز این است که این کار را تا قبل از به وجود آمدن شرایط سخت انجام دهید.

۵ – عادات سالم بسازید
سلامت فیزیکی شما برای بهره وری شما امری ضروری است. اگر سالم باشید، می توانید زمان طولانی تری را مشغول کار مفید باشید. اگر به سلامت خود اهمیت ندهید، مجبور خواهید شد تا بیشتر وقت خود را صرف رسیدگی به نگرانی های مربوط به سلامتی تان بکنید. عادات سلامتی خود را در این سه حوزه تقویت کنید: «تغذیه، استراحت و ورزش». اگر این ۵ کار را انجام دهید، توانسته اید روی آینده یتان سرمایه گذاری کنید. شما نباید هم اکنون انتظار سود را داشته باشید، اما در آینده نتایج سودمندی را به دست خواهید آورد.

در سرمایه گذاری مالی، یک مقدار کم می تواند بعد از یک زمان طولانی سرمایه گذاری، سود قابل توجهی را برای شما به همراه داشته باشد. به همین سادگی، انجام دادن همین کارهای کوچک می تواند تاثیر بزرگی بر روی آینده ی شما داشته باشد.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

بزرگ‌ترین مشکلاتی که از رشد استارتاپ جلوگیری می‌کنند

رشد استارتاپ یکی از مراحل حیاتی موفقیت آن محسوب می‌شود و درمقابل، موانع رشد همیشه ...