خانه » روش های موفقیت » ۵ روش ساده برای دست یابی به موفقیت

۵ روش ساده برای دست یابی به موفقیت

استخدام در آینده، بسیار نزدیک است. نزدیک، مثل همین لحظه ای که در حال خواندن این مقاله هستید. کار کردن امری واقعی است و از همین الان شروع می شود.

برای افراد متقاضی کار ,اقتصاد معمول امروز بعنوان یک پیش نیاز چند جانبه و استراتژیک محسوب می شود. اگر سرایدار، معاون، مدیر، کارگر معمولی و یا حتی نماینده ی فروش باشید، انجام مراحل کاری به خودتان بستگی دارد. کارفرمایان نمی خواهند تمام کارهای معمول را انجام دهند، آن ها بهترین مجریانی که در یک زمینه تخصص دارند را می خواهند. کسانی که به طور مرتب مهارت های مورد نیاز را فرا گرفته و در کارشان مهارت داشته باشند. کارفرمایان به دنبال افرادی برای پر کردن منصب کاری و صرفاً ایفای نقش نیستند. آن ها افرادی خلاق و متفکر می خواهند که به عنوان شریک کاریشان محسوب شوند. با مبتکر بودن و انجام کارهای مبتکرانه به نفع آینده ی حرفه ای خود، به کارکنانی فعال تبدیل می شوید، دقیقاً همان کسی که کارفرمایان به دنبالش هستند: فردی مسؤولیت پذیر و با مهارت.

بیشتر کارجویان مشاغل،که با آنها مصاحبه می کنم، هدفی مشابه در ذهن دارند: امنیت شغلی در شرکتی که برایشان لذت بخش بوده و امکان چالش های جدید و فرصت هایی برای ارتقای شغل و دستمزد بیشتر را داشته باشد. اما یک عامل در نظر گرفته نشده است: آن ها در مورد این که چطور برنامه ی کاری درست کنند که منجر به سعادت آن ها شود، هیچ فکری نکرده اند. این افراد از حس چسبیدن به موقعیت کاری بد خود، درآمده و اغلب در حوزه ی نفوذ و تخصص خود به دنبال فردی حرفه ای می گردند( مثل خانواده، دوست، مدیر و همکلاسی های خود). آن ها برای حمایت کاری به هر کسی در اطراف خود روی آورده و کسی را که بهتر از همه عمل می کند(یعنی خودشان)، را فراموش می کنند.

۱- کارتان را مثل یک تجارت پیش ببرید و خودتان را مالک آن بدانید.

جمعیت زیادی از کسانی که پا به اتاق من می گذارند، معتقدند که نیروهای نامرئی به نام اقتصاد، رئیس کنونی آن ها است و آینده ی آن ها را هدایت می کنند. اما تیم بزرگ تحقیقاتی من به ما می گوید که اصلاً پیچیده نیست. موفق ترین افراد (از نظر فیزیکی، روحی و اقتصادی) کسانی هستند که می دانند تصمیم گیری در مورد سرنوشتشان به خودشان بستگی دارد. این افراد همچنین هر موقعیت جدید را به عنوان فرصتی برای افزودن به لیست مهارت هایشان تلقی می کنند، به روشی که موقعیت قبلی شان به آن ها این فرصت را نداده است و متعاقبا آن ها از نظر حرفه ای در حال پیشرفت به سمت ایجاد پیشینه ای مؤثر هستند. اگر از این ذهنیت که برای انسانی دیگر کار می کنم رها یافته و متوجه شوید که انتخاب های شما توسعه ی حرفه تان را به دنبال دارد، این فکر می تواند امور را در اختیار گرفته و تأثیرات مثبتی بر روی رفتار و ذهنیت شما داشته باشد.

۲- تخصص مورد نیازی را شناسایی کنید که مرتبط با پیشینه و مهارت های شما باشد.

اگرچه دوستانتان، اقوام و همکلاسی هایتان بدون شک خیرخواه هستند، ولی آن ها توصیه ی کارشناسانه ی شغلی ندارند. بسیاری از افراد بر اساس دیدگاه های قدیمی و محدود، دست به انتخاب شغل می زنند. «این یک تجارت فامیلی است و من مجبور به انجام آن هستم» و یا «من به دانشکده ی حقوق رفتم، چون والدینم می خواستند»، این ها بهانه های مشترکی هستند که همیشه می شنوم. این افراد زمان زیادی برای بررسی مواردی که در دست دارند، نگذاشته و متوجه نمی شوند چه نوع کاری آن ها را خوشحال می کند. آن ها برای دنبال کردن آرزوهایشان مردد هستند، چرا که یاد گرفته اند قدیمی فکر کنند. بهتر است از همین لحظه خارج از دست های پشت پرده ی خود قدم برداشته و به دنبال شغل های مورد نیازی باشید که همراه با مهارت هایتان باشد. از مزایای ارزیابی های شغلی استفاده کنید.

۳- از فرصت های آموزشی و یا تحصیلی که اهداف شغلی شما را دنبال می کنند، استقبال کنید.

تحصیلات عالی قدیمی، پشتیبان بزرگ شغل های پر درآمدی هستند که سال ها در ذهن افراد بوده است، مانند مشاغل داروسازی، قانون مداری، مالی، مهندسی و یا تدریس. بسیاری از ذهنیت های تازه، به سمت موقعیت های جدید مثل خرید و فروش و تکنولوژی تغیییر کرده اند و بسیاری از جایگاهها، به خاطر عدم آگاهی خالی مانده است. باعث ناراحتی است که در برخی از مشاغل نیروی کار زیادی وجود دارد در حالی که واقعا به این تعداد نیرو نیازی نیست و بر عکس آن در مشاغلی که به نیروی کار زیاد، نیاز داریم، توجه کمتری شده و افراد تحصیلکرده در آن تعداد اندکی می باشند. برای آن دسته از شما که کار می کنید، باید بگویم که از ادامه ی درست مهارت هایتان در داخل و خارج از کارتان مطمئن باشید. شرکت های کمی که برنامه های اختیاری ارائه می دهند، کارکنان سالم بی شماری دارند که این کارکنان در واقع از این مزایا استفاده کرده اند.

۴- نام حرفه ای آنلاین و قابل عرضه در بازار بسازید.

واضح است که نام حرفه ی شما، نقش مهمی در موفقیت حال و آینده ی شما ایفا می کند. کارجویان تنها به رزومه ی خود تکیه نکرده و برای نقش بعدی خود دست به کار شده اند. آن ها می خواهند مطمئن شوند که انتخاب شدنشان در هر سطحی ممکن است. نهایتا این افراد باید پروفایل خود را در سرویس شبکه ی اجتماعی ایجاد و بهینه کرده و آن را حفظ کنند. با اشتراک گذاری تمایلات خود در زمینه ی کاریتان، شرکت در محدوده ی تمایلات و مهارت هایتان خود را فعال نگه داشته و به انجام امور در آن حیطه بپردازد. این کار انتظارات شما را مشخص می کند، نشان می دهد که به راحتی مهارت هایتان را واگذار نمی کنید، از هوش تکنولوژی برخوردارید و به کار خود و آینده ی آن امیدوارید.

۵- برای اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود برنامه ریزی کنید.

اگر عاقبت شغل رؤیایی خود را نمی دانید، مشکلی نیست. این بدان معنا نیست که نمی توانید به طور منظم موقعیت ها را قبول کنید. مهم این است که برای کسب مهارت های شغلی خود و رسیدن به اهدافتان، تجربه هایی را گردآوری کرده و در راستای آن تلاش کنید. بودن در یک شغل مشخص، برای زمان زیاد و با یک قابلیت معین، موفقیت شما را برای همیشه تضمین نمی کند. اگر زمان زیادی برای یک شرکتی بزرگ صرف می کنید و هنوز در همان شرایط قبلی هستید، بهتر است آن مکان را رها کرده و شرکت های کوچک تری را امتحان کنید. موقعیت شغلی شما یا سطح تجربه تان مهم نیست. نوشتن برنامه ای کاری که موفقت شما را تضمین کند، از همه چیز مهم تر است.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

چگونه همانند کارآفرینان موفق تفکر خارج از چارچوب داشته باشیم؟

حتما تاکنون شنیده‌اید که می‌گویند برای دست‌یابی به موفقیت باید خارج از چارچوب (Outside the ...