خانه » روش های موفقیت » ۵ واقعیت ناامید کننده در اولین تجربه ی کارآفرینی

۵ واقعیت ناامید کننده در اولین تجربه ی کارآفرینی

اغلب شنیده‌اید کارآفرینان می‌گویند که «داشتن کسب و کار مخصوص به خودشان، با ارزش ترین کاری است که آن ها تا به حال انجام داده‌اند و به نحوی احساس استقلال‌طلبی خود را شکوفا کرده اند.» من پس از گذشت چهار سال از راه‌اندازی اولین شرکتم، کاملا موافق این مطلب هستم. مطلقا هیچ چیز رضایت بخش‌تر از این نیست که ببینید به یک ایده ی تحت رهبری‌ شما جامه ی عمل پوشانده شود. پس شما همه چیز را برای رسیدن به آن هدف، دنبال کرده و همه ی برنامه ها را به آن ها اختصاص می‌دهید.

خاص بودن این کار، غیر قابل انکار است، اما مسیری که در پیش رو دارید، مسیر سختی است و هر صاحب کسب و کاری باید برای رسیدن به موفقیت آن را طی کند. به عنوان یک کارآفرین که برای اولین بار در جهان فوق‌العاده رقابتی تبلیغات دیجیتال یک کسب و کار راه‌اندازی کرده‌ام، به کاری که تاکنون انجام داده‌ام افتخار می‌کنم؛ اما باید اعتراف کنم که انجام این کار، دقیقا مانند یک پیاده روی در پارک نبوده است. اغلب آرزو داشتم کسی به من در مورد جنبه های ناامیدکننده ی رئیس خود بودن هشدار می‌داد. می‌توان گفت: «برای کارآفرین بودن باید میزان شجاعت‌تان را بدانید». در ادامه ی این مقاله، هشدارهایی در این رابطه برای شما ذکر می‌کنم:

۱ – هرگز کار را متوقف نکنید

موفقیت یا عدم موفقیت در کسب و کار، به شانه‌هایتان متکی است. شما تصمیم‌گیرنده ی نهایی و رأس شرکت هستید. شام با خانواده و یا نوشیدنی با دوستان، به سرعت به مصاحبه‌های برنامه‌ریزی شده و مشغله های کاری تبدیل می شود. تا همین اواخر قبل از تعطیلاتی که هیئت مدیره می‌خواستند داشته باشم، بدون وقفه برای چهار سال متوالی فقط کار کردم. تلاش‌تان اولین چیزی است که باید آن را ۱۰۰ درصد کنترل کنید، شما نمی‌خواهید کسب و کارتان شکست بخورد، چرا که هیچ‌گاه تسلیم نمی‌شوید.

۲ – اغلب تنها هستید

برای شروع و انتظار موفقیت در این صنعت، به شور و شوق بی امان، سخت‌کوشی و سرسختی بی‌نهایت نیاز دارید و باید در تمام طول روز برای حل مشکلات این را در ذهن‌تان داشته باشید. شما با چالش‌ها و مسائلی رو به رو می‌شوید که ممکن است متوجه آن ها نشوید، بنابراین بدون درک و همدلی آن ها را کنار می‌گذارید. هر روز راهی جدید برای پردازش و تأمل در مورد آن ها بیابید. و این فقط خودتان هستید که باید از پس مشکلات بر بیایید.

۳ – اشتباه می کنید

شما باید نفس‌تان را بشناسید. به عنوان تصمیم گیرنده در هر روز، به طور مداوم با شرایط و سناریوهایی به چالش کشیده می‌شوید. به این دلیل که تیم و سرمایه‌گذاران‌تان درخواست‌های سختی از شما دارند، نباید اجازه دهید ترس از اشتباه شما را از رهبری محروم کند. دو دلی می تواند بدترین انتخاب باشد، بنابراین در حین راهنمایی تیم برای حرکت به جلو، اعتماد به نفس داشته باشید.

۴ – پیشرفت به طور ناامیدکننده‌ای آرام است

اکثر مردم کارآفرینان را فقط در خط پایان می‌بینند. زمانی که پیروز شده‌اند. آن ها ساعات کار سخت و تلاش‌های غیر قابل شمارش برای رسیدن به هدف را نمی‌بینند. این بسیار مهم که یک محصول بیش از تقاضای بازار، تولید نگردد و یا یک فرآیند سریع پیش نرود. به یاد داشته باشید میزان بسیار زیادی شجاعت برای شروع کار یک شرکت و پشتکار برای تداوم آن مورد نیاز است، اما اگر شما با هر تجربه‌ای رشد کنید و عزم و اراده برای رسیدن به اهداف خود داشته باشید، پیروزی‌تان بسیار معنادارتر خواهد بود.

۵ – افراد خارج از دایره نمی‌فهمند

بیشترین استارت‌آپ‌ها در تلاش هستند تا چیزی که قبل از این وجود نداشته را ایجاد کنند یا چیزی که وجود دارد را توسعه دهند. برای دیگران، این ایده آن قدر دور از ذهن است که نمی‌توانند آن را تصور کنند. رسالت خود را باور داشته باشید و مخالفان را از خود دور کنید.

برای اولین کارآفرینی، موانع بسیاری وجود دارد که باید بر آن ها غلبه کنید. به صورت روزانه با چالش‌هایی رو به رو می‌شوید و این مهم است که بدانید زمان‌های دشواری وجود خواهد داشت. با این حال، اگر شما واقعا خودتان، کسب و کارتان و تیم‌تان را باور داشته باشید؛ این فرصت را خواهید داشت. این را از من به یاد داشته باشید که راه‌اندازی یک استارت‌آپ، قابل ارزش‌ترین تصمیمی است که تا کنون گرفته‌اید.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

چگونه همانند کارآفرینان موفق تفکر خارج از چارچوب داشته باشیم؟

حتما تاکنون شنیده‌اید که می‌گویند برای دست‌یابی به موفقیت باید خارج از چارچوب (Outside the ...