ورکان نوشت ها
خانه » مد و مسائل زندگی » ۷ دلیل برای سفر کردن حتی با مشغله کاری بسیار

۷ دلیل برای سفر کردن حتی با مشغله کاری بسیار

امروزه افراد بیش از پیش نگران موقعیت شغلی و اوضاع زندگی خود هستند. شاید علت این امر بازگشت از یک بحران باشد و حالا احساس می کنیم باید بیشتر مراقب داشته هایمان باشیم. با این حال با محافظت خودخواهانه از وقتمان برخی چیزهای مهم را در زندگی از دست می دهیم. ما نیاز داریم تا کار کنیم، اما به همان نسبت هم نیاز به تفریح داریم.

در این مطلب ۷ دلیل برای رفتن به سفر حتی در اوج مشغله کاری ذکر شده است که باعث می گردد کار شما بهتر و بهره وری تان افزایش پیدا کند.

۱ – از استرس تان می کاهید

اگر تحت فشار کاری شدید هستید و یا در اثر کار بسیار دچار فرسودگی روانی شده اید سفر کردن به طرز معجزه آسایی استرس تان را کاهش می دهد. استرس منجر به ناکارآمدی می شود اما با استراحت دادن به خود می توانید بین کار و زندگی تعادل برقرار کنید و از شرّ استرس و علاءم فرسودگی روانی در امان بمانید.

۲ – به سلامت تان بسیار کمک می کنید

بر اساس مطالعات صورت گرفته در دانشگاه دولتی نیویورک در “آسوگو” پس از تحقیق روی ۱۲۰۰۰ فرد مذکر مشخص شد آقایانی که به تعطیلات می روند ۲۰% بیشتر از دیگران از خطر مرگ زودرس در امانند. طبق مقاله ای در نشریه “نیویورک تایمز” اگر به هیچ گونه تعطیلاتی در طول سال نمی روید با ۲۱% خطر مرگ زودرس مواجه هستید.

۳ – خلاقیت خود را افزایش می دهید

بر اساس تحقیقی توسط “سمز کلاب” مشخص شد تعداد بسیار محدودی از صاحبان مشاغل به خود مرخصی می دهند. این امر موجب فرسودگی، بی قراری، ضعف شدیدِ قدرتِ انتخاب و بیماری می شود. شما با مرخصی دادن به خود باعث افزایش خلاقیت و در نتیجه رونق کارتان می شوید. بنا به گفته کارشناسان دانشگاه “پیترزبورگ” افراد با رفتن به تعطیلات احساس رضایت بیشتری نسبت به زندگی دارند و با روحیه مثبت و انرژی بیشتر سر کار برمی گردند.

۴ – کمی بعد خلاق تر می شوید

تعطیلات فرصت تجدید قوا و بازسازی سلول های مغزی را فراهم می کند. به گفته کارشناسان ما سیم کشی شده ایم تا مجدداً شارژ شویم و نه اینکه برای مدت مدید و بی وقفه کار کنیم. به همین دلیل است که اکثر کارگران و یا افراد پر مشغله بهترین ایده هایشان را از محل کار یا محیط اداره فراری می دهند.

۵ – شاد تر می شوید

مطالعات اخیر نشان می دهد مرخصی رفتن موجب شادی و نشاط می شود. با تحقیق روی ۱۵۰۰ شهروند هلندی مشخص شد افرادی که به تعطیلات می روند نسبت به کسانی که این کار را نمی کنند شادترند. علت این امر افزایش آینده نگری و شور و هیجان ناشی از تعطیلات است. حتی پس از بازگشت از تعطیلات این شور و هیجان به قوت خود باقیست. بنا به گفته رهبر گروه تحقیقاتی جروین ناویج” ۲ تا ۳ سفر کوتاه در سال بهتر از یک سفر طولانیست!

۶ – به دیدگاه های جدید می رسید

خواه قصد سفر به سواحل یک کشور خارجی را دارید و یا می خواهید از میان گرمای شهر خود رانندگی کنید در هر حال فراغت از کار لحظات خوشی برای تفکر فراهم می کند و ذهن شما را نسبت به امور ممکنِ جدید باز می کند. در چنین موقعیتی می توانید دنیا را از زاویه ای کل نگر (و نه یک بعدی) ببینید. می توانید خود را ملزم به مطالعه کتب تجاری و آشنایی با سایر فرهنگ ها کنید و دیدگاه خود را طوری تغییر دهید که هنگام برگشت به کار بینش بهتری داشته باشید.

۷ – زمانی را به خانواده و خودتان اختصاص می دهید

کیفیت زندگی به چگونگی قدردانی شما از خود و افراد پیرامونتان بستگی دارد. این افراد می تواند شامل خانواده و دوستان تان باشد. اما ناگفته نماند تنها تعطیلات از یک برنامه پر مشغله است که این فرصت را به شما می دهد تا از افراد پیرامونتان قدردانی کنید. رفتن به تعطیلات این موقعیت را برای شما فراهم می کند تا به واقع بتوانید به مسائل مهم فکر کنید. خواه بوسیله تدبر در امور باشد و یا برنامه ریزی، تعطیلات به شما حس گرمی و آرامشی می دهد که هرگز در محیط کاری تجربه نخواهید کرد.

گاهی خودخواه بودن بسیار با اهمیت است. به قول قدیمی ها، “همش کار، نه بازی، خیلی سریع می بازی.” به طریقی می توان گفت همه ما جانورانی اجتماعی هستیم که گاهی برای رهایی از روزمرّگی نیاز به چالش داریم. خروج از قلمرو رفاه فعلی و تجربه دنیای جدید برای جسم، فکر و افراد پیرامون تان لازم است.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

مواردی که مردان روی آنها حساسند

دانستن برخی خصوصیاتی که مردان حسابی بر روی آن حساسند و باز گو کردن این ...