خانه » روش های موفقیت » ۸ تغییر بزرگ برای دستیابی به موفقیت

۸ تغییر بزرگ برای دستیابی به موفقیت

همه ی انسانها از شکست، به ویژه شکست در حوزه مالی گریزانند. بنابراین تلاش می کنند تا با چنین وضعیتی هیچگاه روبرو نشوند. در خصوص موفقیت چطور؟ آیا اینگونه تصور می کنید که علی غم تلاش و حتی انجام دادن بی نقص کارها، همچنان به موفقیت دست نیافته ایید؟ مشکل کار کجا ست؟ چه عوامل و شاخص های مهم دیگری وجود دارد که بین عوامل ساده و پیش پا افتاده در مسیر موفقیت تفاوت ایجاد می کنند؟ شما نیازمند ایجاد چه نوع تغییری در خود هستید تا شانس موففقیت تان را افزایش بدهید؟ چگونه به آنچه در ذهن دارید تبدیل شوید؟

شاید تنها اقدام، تغییر مسیر خود و قرار گرفتن در مسیر درست و حرکت به سوی آینده است. پس بهتر است اینگونه آغاز کنیم:

۱ – شفاف سازی مسیر دستیابی به هدف

مقصر دانستن وضعیت کشور، حکومت، وضعیت بد اقتصادی و … بهترین بهانه برای بازداشتن شما از ادامه مسیر است. شفاف سازی و تعیین وظایف خود برای در دست گرفتن کنترل امور زندگی در راستای پیشروی به سوی موفقیت بزرگترین اقدام است. پس آنچه را که در ذهن دارید بطور کامل برای خود مشخص کنید. به کمک این روش از عواملی که ممکن است تمرکز شما را در طی مسیر برهم بزند در امان می مانید و از مسیر درست خارج نمی شوید.

۲ – روابط خود را گسترش دهید

شاید یافتن دلیل شکست افراد راسخ دشوار باشد ولی با کمی دقت در ارتباطاتی که داشته اند می توان علت را کشف کرد. اگر با پنج آدم میلیونر معاشرت داشته باشید، قطعا ششمین نفر خود شما خواهید بود. این وضعیت در شرایط مشابه نیز به همین منوال است. پس سعی کنید در چنین شرایطی با گسترش حوزه ی روابط دوستانه خود با افراد سرشناس و موفق، ششمین فرد این گروه باشید. مطمئن باشید به اندازه ی کافی چنین افرادی را در اطراف خود دارید. چون این افراد شما را به سوی موفقیت سوق می دهند.

۳ – اجازه ندهید مشغله زیاد، شما را از خلاقیت باز دارد

افرادی که زندگی پرمشغله ایی دارند بر این باور هستند که کار بیشتر، موفقیت بیشتری را به همراه خواهد داشت و حتی از چنین شرایطی احساس غرور می کنند. پس بهتر است یک بار دیگر و با دقت به تفاوت پرمشغله بودن و سخت کار کردن بیندیشیم. پرمشغله بودن کمکی به خلاقیت شما نمی کند. در واقع انجام به موقع کارهای هوشمندانه کلید دستیابی به موفقیت است. پس دوباره اولویت های زندگی خود را تعیین کنید و حتی اگر مجبور شدید از برخی اولویت ها چشم پوشی کنید.

۴ – نگرش خود را تغییر دهید

چه در راستای فعالیت ها، چالش ها و موانعی که ممکن است بر سر راه موفقیت شما قرار بگیرد و یا در مسیر موفقیت با آن روبرو شوید، بسیار مهم است که رویکردی واقعی و دقیق برای مقابله با چنین شرایطی در خود ایجاد کرده باشید. چنین اقدامی چارچوب باورها و هم چنین اعتماد به نفس، انرژی و شخصیت شما را تحت تاثیر قرار داده و بهبود می بخشد. افراد ناموفق دارای رویکردی ضعیف و نفوذ و جاذبه ی کمی هستند. پس نگرش خود را ارتقا دهید و مطمئن باشید موفق خواهید شد.

۵ – به سلامتی خود بیندیشید

برای بسیاری از افراد درک اهمیت این موضوع دشوار بوده و نسبت به سلامت فکری و جسمانی بی توجه هستند. کم خوابیدن و وعده های غذایی ناسالم می توانند بر کیفیت فعالیت ها و حتی خلاقیت افراد تاثیر بگذارند. باید مراقب سلامتی خود باشید و نیازهای بدن را به موقع و بدون کم و کاست برطرف کنید تا بتوانید در کنار سایر عوامل دخیل، به موفقیت دست یابید.

۶ – برنامه ریزی داشته باشید

بهتر است بطور مستمر یک برنامه کاری را دنبال کنید. منظم بودن، برنامه ریزی برای آینده و هم خوانی آن برای دستیابی به اهداف، بسیار مهم است. ممکن است در مسیر موفقیت، عوامل بسیاری سبب حواس پرتی شما بشوند، و برخی از این عوامل می توانند وسوسه انگیز هم باشند، ولی موفقیت تنها با ممارست در انجام هدفی که واقعا برایمان ارزشمند است به وقوع می پیوندد نه در آنچه که برای دیگران کارساز است.

۷ – با اشتیاق باشید

هر کاری را باید به بهترین نحو ممکن انجام دهید. همیشه برای بهترین و عالی ترین کار، هیجان و انگیزه داشته باشید نه کارهای ساده و پیش پا افتاده. به یاد داشته باشید شور و هیجان برای دستیابی به موفقیت الزامی است. شما حتما باید به انجام کاری بپردازید که آن را دوست دارید و از انجامش لذت می برید. تنها به این طریق است که آن کار به موفقیت ختم می شود. افراد موفق همیشه نسبت به کاری که انجام می دهند مشتاق هستند.

۸ – تعلل نکنید

تفاوت بارز بین افراد موفق و ناموفق، انتظاری است که افراد ناموفق برای تغییر اوضاع و شرایط می کشند. شما نباید انتظار چنین شرایطی را داشته باشید، بلکه با شجاعت تمام خود را به دریای بزرگ حوادث بسپارید تا شنا کردن را فرا گیرید. هیچ زمانی، بهتر از اکنون، برای دست بکار شدن مناسب نیست. پس، منتظر نمانید، طفره نروید و هم اکنون به دنبال رویاهایتان بروید.

منبع : iranvis.com

x

حتما ببینید

چگونه همانند کارآفرینان موفق تفکر خارج از چارچوب داشته باشیم؟

حتما تاکنون شنیده‌اید که می‌گویند برای دست‌یابی به موفقیت باید خارج از چارچوب (Outside the ...