خانه » سلامتی و بهداشت » تاثیر عجیب مصرف ترشی در کاهش اضطراب

تاثیر عجیب مصرف ترشی در کاهش اضطراب

اگر از بیماری اضطراب رنج می‌برید، یا حضور در یک جمع شلوغ آزارتان می‌دهد، شاید با خوردن ترشی کمی از اضطرابتان کاسته شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، محققان در ایالت ویرجینیای آمریکا تمامی غذاهای مصرفی افزون بر ۷۰۰ دانشجو را برای یک ماه زیر نظر گرفتند و علاوه بر آن، میزان ورزش و تحرک روزانه و اندازه مصرف سبزی و میوه‌ در رژیم غذایی این دانشجویان را هم بررسی کردند.

به گزارش نشریه آمریکایی ایپوچ تایم، نتایج تحقیق نشان ‌داد که دانشجویانی که غذاهای تخمیری (مثل ترشیجات) بیشتری در رژیم غذایی‌شان داشتند، از اضطراب، به‌ویژه اضطراب اجتماعی کمتری رنج می‌برند.

رابطه معکوس بین مصرف ترشیجات و اضطراب به ‌ویژه در افرادی که از روان‌رنجوری (نوعی اختلال روانی که باعث ضعف در تصمیم‌گیری‌ می‌شود) رنج می‌بردند، بیشتر است. دکتر ماتیو هیلیمایر، یکی از محققان این آزمایش می‌گوید که احتمالا پروبیوتیک‌های موجود در ترشیجات، محیط احشای داخلی‌ را تغییر می‌دهند، به‌طوری که از میزان اضطراب افراد کم می‌کند.

این تحقیق که نتایج آن در مجله علمی سایکتری ریسرچ منتشر شد، نشان می‌دهد که میزان اضطراب افرادی که معمولا دچار اضطراب ناشی از حضور در جمع می‌شوند،‌ با مصرف ترشیجاتی که حاوی پروبیوتیک هستند، کم می‌شود.

میزان تحقیقاتی که تاثیر باکتری‌ها(موجود در غذاها) بر مغز و همینطور خلق و خوی افراد را ثابت می‌کنند، رو به افزایش است.

در تحقیقی که در دانشگاه مک مستر کانادا انجام شد، محققان دریافتند که یک پروبیوتیک خاص به نام Bifidobacterium longum در عادی کردن رفتار بیماران مبتلا به اضطراب موثر است. در این تحقیق نشان داده شد که چطور التهاب داخلی بدن می‌تواند بر سیستم عصبی اثر بگذارد و باعث به‌وجود آمدن اضطراب در فرد شود.

در تحقیق دیگری نیز که در کشور فرانسه انجام شد، در ضمن تایید یافته‌های محققان کانادایی و آمریکایی در زمینه تاثیر غذاها بر خلق و خوی افراد، مشخص شد که یک پروبیوتیک دیگر به نام Lactobacillus helveticus از میزان فشارهای روانی، استرس، خشم و افسردگی کم می‌کند.

منبع : سلامت نیوز

x

حتما ببینید

خواص ماش

لوبیای مانگ (Vigna radiata) دانه کوچک و سبزی است که به خانواده حبوبات تعلق دارد. ...