خانه » آشپزی » شیرینی کوچک پتی فور

شیرینی کوچک پتی فور

زمان آماده سازی : ۵دقیقه
زمان پخت : ۵دقیقه
مناسب برای : ۸ نفر

مواد لازم :

شکلات سیاه %۷۰ : ۲۰۰ گرم
خامه پرچرب : ۲۰۰ گرم
پودر کاکایو : ۲ قاشق غذاخوری
کره : ۲۰ گرم
وانیل : ¼ قاشق چایخوری

طرز پخت و تهیه :

شیرینی های شیک و کوچولویی که برای دسر و طعم شیرین کنار چای عصرانه بسیار مناسب می باشند.  شیرینی های کوچولوی شیک و خوشمزه یا همان پتی فور (petit fours) در واقع شیرینی کلاسیک فرانسوی است که به انواع کوچک شیرینی ها کیک ها و ماکارون اطلاق می شود.  این شیرینی ها با ابعاد بسیار کوچکی که دارند پذیرایی بدون دردسری برای شما فراهم می کنند فقط کافی است به مهمانان خود تعارف کنید.

اگر می خواهید نتیجه کار عالی باشد سعی کنید از بهترین مواد اولیه برای درست کردن شیرینی های خود استفاده کنید. برای درست کردن این کوچولوهای خوشمزه هم از شکلات تلخی که مورد پسند شماست و هم از پودر کاکایوی با کیفیت استفاده کنید. بسته به اینکه از چه نوع شکلاتی استفاده می کنید بافت این شیرینی متفاوت می باشد.

شکلات خرد شده را در یک کاسه مخصوص مایکروویو قرار دهید. بدون در پوش روی حرارت متوسط (%۵۰) برای ۱ تا ۲ دقیقه در مایکروویو قرار دهید یا تا وقتی که مخلوط تقریباً ذوب شود و هر دقیقه با یک قاشق فلزی مخلوط را هم بزنید. بهتر اینست که وقتی نصف شکلات ها آب شد از ماکروویو خارج کرده و آن را هم بزنید که با حرارت موجود بقیه شکلات ها آب شود که شکلات ها نسوزند. یا اینکه از روش بن ماری برای آب کردن شکلات ها استفاده کنید. سپس خامه را به شکلات آب شده اضافه کرده به مدت یک دقیقه روی حرارت متوسط ماکروفر قرار دهید. وقتی از ماکروفر بیرون آوردید وانیل را اضافه کرده و هم بزنید.

کف و دیواره های یک قالب کم عمق مستطیلی ۲۵ در۷ سانتی متر را با کاغذ روغنی بپوشانید و اجازه دهید کاغذ روغنی۲ سانتی متر از لبه های قالب بیرون بزند و آویزان باشد. مخلوط شکلات را در قالب بریزید و در یخچال قرار دهید تا سفت شود. وقتی پتی فورهای کاکایویی را از یخچال خارج کردیم با چاقو به صورت مربع های کوچک برش می زنیم و پودر کاکایو را روی آن می پاشیم.

منبع : آکاایران