خانه » مد و مسائل زندگی » نشانه های زندگی ناموفق

نشانه های زندگی ناموفق

زندگی کردن بدون هدف و امیدواری واقعا کار دشواری است و میتواند تک تک لحظات خوش شما را نابود کند، قبل از آنکه دیر شود برای حل مشکل برنامه ریزی کنید.

به گزارش آلامتو به نقل از Mindbodygreen ؛ اکنون که این را می‌نویسم ، حس عمیقی از درک هدف در زندگیم دارم اما سالها پیش جوری زندگی می‌کردم و شغل‌هایی داشتم که معنا و مفهومی نداشتند. با این‌حال ، هرگز اشتیاقم را برای ارتباط برقرار کردن با هدفم کنار نگذاشتم.

وقتی آن طوری که می‌خواهید زندگی نمی‌کنید ، نشانه‌هایی که سعی دارند شما را به هدف‌تان سوق دهند نیز محو و نامشخص می‌شوند. اما وقتی در مسیر درست پیش می‌روید ، تکه‌های پازل ، شروع به جور شدن می‌کنند و به بخش‌هایی از زندگی‌تان که قبلا کمبودهایی داشته ، معنا و شفافیت می‌بخشند.

فرسوده و خسته هستید.

بدن شما شدیدا به وضعیت روحی‌تان وابسته است.آیا احساس فرسودگی و ناتوانی می‌کنید ؟ روزهای‌تان از نظر هیجانی و احسای یکنواخت است ؟ هروقت متوجه شدید حال و هوای‌تان تغییرات بدی دارد ، از خودتان دلیلش را بپرسید.

به مرور زمان ، تصویری روشن و آشکار از چیزهایی خواهید داشت که دلیل این تناقضات احساسی و تغییرات توانی است.

امروز و فردا می‌کنید.

زمانی که کاری که به آن مشغول بودم ، مغایر با شخصیت من بود ، انگار شروع هر پروژه‌ای برایم سخت و دشوار بود. و همان زمان فکر می‌کردم به درد این کار نمی‌خورم و خودم را با امروز و فردا کردن و پشت گوش انداختن فرسوده می‌کردم. و حالا می‌دانم که از آن کار وحشت داشتم چون به من اجازه استفاده از استعدادهای حقیقی‌ام را نمی‌داد.

بررسی کنید که در زندگی‌تان در چه چیزی تعلل دارید و دنبال نمونه‌ها بگردید. ببینید دوست دارید وقت و انرژی‌تان را صرف چه چیزهایی بکنید ؟ زمانی‌که این موارد را تشخیص دادید ، انرژی و هدف‌تان را روی آنها متمرکز کنید.

نمی‌توانید زندگی‌تان را مدیریت کنید.

ممکن است دراماتیک به‌نظر برسد اما اگر جایی ایستاده‌اید که همه چیزهایی که برای‌تان رخ می‌دهد ، یک ماجرای بزرگ است ، باید خودتان را بررسی کنید. احتمالا استرس دارید و قادر نیستید از عهده مسائل بربیایید چون روح‌تان در آرامش نیست.

اکهارت تولی می‌گوید: ” استرس به این دلیل است که ” اینجا ” هستید اما می‌خواهید ” آنجا ” باشید.” از خودتان بپرسید ، اینجایی که هستم چه احساسی دارم ، همین الان ؟

حسودی می‌کنید.

اگر به نوع زندگی دوستان و آشنایان‌تان حسودی می‌کنید ، احتمالا نشان‌دهنده این است که از زندگی‌تان راضی نیستید. هر وقت حسودی‌تان شد ، از خودتان بپرسید ، چه چیزی در زندگی دوستم هست که دلم می‌خواهد در زندگی من هم باشد ؟ چه کارهایی می‌توانم بکنم که به آن برسم ؟

خودتان را دوست ندارید.

برای این‌که خودتان را دوست داشته باشید ، باید موقعیت خودتان را در زندگی‌تان بپذیرید. و برای آن‌که موقعیت و شرایط خودتان را بپذیرید باید باور داشته باشید که در این لحظه ، در مسیر درست قرار دارید.

ببینید از کجا به این‌جا رسیده‌اید و چه‌قدر تلاش کرده اید ، سپاسگزار باشید و به خودتان بگویید که خودتان را دوست دارید و می‌پسندید ، دقیقا در همان‌جایی که ایستاده اید. این شروع ِ خلق یک زندگی راضی کننده و با هدف است.

 

منبع : آلامتو