خانه » روش های موفقیت » ۱۵ تفاوت بین افراد موفق و عادی

۱۵ تفاوت بین افراد موفق و عادی

معمولی بودن امری عادی است و عده زیادی از مردم در جهان به این گروه تعلق دارند. فقط تعداد انگشت شماری بیلیونر در جهان وجود دارد که توسط مردم جهان شناخته شده هستند.اما چه عاملی سبب تمایز این گروه از مردم شده است؟

هرچند ممکن است شما بیلیونر نباشید، اما شاید تمام ویژگی ها و توانایی های فکری یک فرد بیلیونر را دارا باشید. ما شما را با بخش کوچکی از این تفاوت ها آشنا می کنیم.

۱ – افراد معمولی به جواب های از پیش تعیین شده بسنده می کنند ولی افراد موفق به دنبال پرسش های جدید هستند

افراد معمولی برای سبک زندگی خود همان روش سنتی و رایج را می پذیرند و همان مراحل از پیش تعیین شده را دنبال می کنند. برای آنها این روش راحت تر بوده و امنیت بیشتری را به همراه دارد. اما افراد موفق به این روش بسنده نکرده و از شرایط موجود راضی نیستند بنابراین به دنبال سوالات جدید و یافتن پاسخ آن هستند.

۲ – افراد معمولی ضرورتی برای تعیین اهداف خود نمی بینند ولی افراد موفق برای آینده خود هدف تعیین می کنند

افراد عادی، معمولا هیچ ضروریتی برای تعیین هدف نمی بینند. برای آنها این امر کاملا غیر ضروری و بی فایده است. اما برای افراد موفق تعیین هدف، به منزله ی تعیین حد و مرزی است که آنها را به سوی هدفشان سوق دهد.

۳ – نظرات دیگران برای افراد معمولی مهم است ولی افراد موفق سعی می کنند با نظرات خود بر دیگران تاثیرگذار باشند

افراد عادی زندگی خود را براساس استانداردهای دیگران تعیین می کنند تا اینکه تلاش کنند با ایده های خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهند و معتقند با این روش خوشحال تر خواهند بود.ا ما افراد موفق زمانی خوشحال ترند که با نظرات خود بتوانند دیگران را به سبک و سیاق زندگی خود مشتاق کنند.

۴ – شکست برای افراد معمولی به منزله پایان کار است ولی برای افراد موفق، بخشی از مسیر رشد و کامیابی است

هیچ کس به شکست خوردن راضی نیست اما دو دیدگاه در برابر این اتفاق وجود دارد؛ افراد معمولی شکست را پایان نقشه ها و تلاش های خود می دانند، چون به میزان کافی خلاق نبوده و انگیزه کافی برای یافتن و امتحان مسیری جدید را ندارند. اما افراد موفق، شکست را وسیله ای برای ترقی و راه یافتن به مرحله ی بعدی هدف خود می دانند.

۵ – افراد معمولی از اهمیت تاثیر ایده های بزرگ غافل هستند، ولی افراد موفق آن را غنیمت می شمارند

برای افراد معمولی، مداوم و سخت کار کردن تنها راه حل برای دستیابی به موفقیت است. اما افراد موفق به خوبی از تاثیر ایده های بزرگ بر فعالیت هایشان آگاهی دارند. آن ها می دانند که ایده ای حتی اگر به نظر دیگران عجیب و غریب باشد هم می تواند آنها را به سوی موفقیت سوق دهد.

۶ – افراد معمولی ارزش زمان را درک نمی کنند، افراد موفق نهایت استفاده را از زمان می برند

افراد عادی متوجه ارزش زمان و چگونگی استفاده بهینه از آن نیستند و از دست رفتن زمان آنها را ناراحت نمی کند. ولی افراد موفق با برنامه ریزی و تمرکز بر روی آن، نهایت استفاده را از زمانی که در اختیار دارند، می برند.

۷ – افراد عادی پول را عامل شرارت می دانند ولی افراد موفق پول را ابزاری برای دستیابی به آنچه در نظر دارند می پندارند

به باور افراد معمولی، افراد موفق یا خوش شانس هستند یا فریبکار. در حالی که افراد موفق می دانند پول موقعیت های بیشتری را برای آنها رقم خواهد زد.

۸ – افراد معمولی آرزو می کنند، افراد موفق اقدام

افراد عادی یا قمار می کنند یا منتظرند دولت اقدامی برای آنها انجام دهد و یا اینکه منتظر می مانند رییس یا شریک آینده برایشان کاری انجام دهد. اما افراد موفق منتظر چنین فرصت هایی نمی مانند و خود این تغییرات را به وجود می آورند.

۹ – افراد عادی توقعات کمی دارند و افراد موفق آرزوهای بزرگ

افراد عادی توقعات کم و معمولی از زندگی دارند در شرایطی که افراد موفق با این باور که هیچ کاری نشدنی نیست به سوی تحقق آرزوهای خود گام برمی دارند.

۱۰ – افراد عادی برای پول زندگی می کنند و افراد موفق به امید رسیدن به خواسته هایشان

افراد معمولی کار می کنند تا پول بدست بیاورند، اما افراد موفق کار می کنند تا رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند.

۱۱ – افراد عادی در رسیدن به خواسته هایشان عجول هستند ولی افراد موفق خیر

افراد معمولی توقع دارند همه چیز یک شبه تغییر کند و اگر با تاخیر روبرو شوند عجولانه مبارزه می کنند. اما افراد موفق می دانند که باید صبور باشند و به پس انداز و سرمایه گذاری برای کسب درآمد بیشتر بپردازند.

۱۲ – افراد معمولی برخلاف افراد موفق ریسک نمی کنند

افراد عادی معتقدند اگر شرایط با ثباتی داشته باشند می توانند از دارایی خود محافظت کنند اما افراد موفق می دانند به وسیله ثروت و با انجام کارهای مخاطره آمیز که فکری درست در پس آن است می توانند به موفقیت و پول بیشتری دست یابند.

۱۳ – افراد موفق معتقدند توانایی به دست آوردن تمام آنچه را که می خواهند دارند

افراد عادی معمولا نقش آدم های قربانی را بازی می کنند و ادعا می کنند نمی توانند تمام آنچه را که می خواهند از زندگی به دست آورند. اما افراد موفق به خوبی می دانند می توانند هر آنچه را که از زندگی می خواهند، به دست آورند. از جمله، پول، خانواده خوشبخت، سلامتی و ….

۱۴ – افراد معمولی به تحصیلات دانشگاهی بسنده می کنند ولی برای افراد موفق فراگیری پایانی ندارد

برای افراد عادی، آموزش به معنای آن چیزی است که در چارچوب کلاس فرا گرفته اند. اما برای افراد موفق، فراگیری پایانی ندارد و هر روز درس جدیدی از زندگی می گیرند.

۱۵ – افراد عادی انگیزه و نگرشی سست دارند ولی افراد موفق انگیزه ای بسیار قوی

افراد عادی در صورت مواجهه با شکست دیگران را مقصر می دانند اما افراد موفق با تمرین مداوم بر روی نگرش و انگیزه خود، سعی در بهبود شخصیت خود دارند و روشی را در پیش می گیرند که بیشترین هماهنگی را با ارزش ها و خواسته های شان دارد.

منبع : iranvis.com