خانه » روش های موفقیت » ۶ اصل اساسی زندگی خوب

۶ اصل اساسی زندگی خوب

ارزش‌هایی که پایه و اساس زندگی را تشکیل می‌دهند و باعث می‌شوند خوب زندگی کنید، بدون شک چیزی غیر از پول است. نهایت لذت زندگی داشتن پول زیاد یا ماشین آخرین مدل نیست. نهایت لذت زندگی به حساب بانکی و خانه چند صد متری‌تان وابسته نیست، نهایت لذت زندگی، خوب زندگی کردن است. حالا که دارید زندگی می‌کنید بهتر است مدام از خودتان بپرسید که «چه چیزی برای من زندگی خوب را امکان‌پذیر می‌کند» بعد شروع کنید به تهیه یک فهرست بلند و بالا، فهرستی که مواردی مانند معنویت، اقتصاد، بهداشت، روابط، تفریح و سرگرمی و خلاصه همه چیز را شامل ‌شود. خب چه چیزی یک زندگی خوب را ممکن می‌کند؟ بد نیست نگاهی به این فهرست کوتاه اما مهم بیندازید:

۱. بهره‌وری: اگر چیزی تولید نکنید، ‌آدم خوشحالی نخواهید بود. بازی زندگی استراحت کردن و خوابیدن نیست. بله، حتما باید استراحت کنید اما فقط به اندازه‌ای که بتوانید نیرو جمع کنیم و به بهره‌وری برگردید. دلیل پدید آمدن فصل‌ها و دانه‌ها، ‌خاک و آفتاب و باران و معجزه زندگی چیست؟ این که ببینید با این‌ها چه می‌توانید بکنید و تلاش کنید آن‌ها را انجام دهید.

۲. دوستان خوب: دوستی یکی از بزرگ‌ترین سیستم‌های پشتیبان در دنیاست. بنابراین به خودتان زمان بدهید و آن را توسعه دهید. این به نفع خود شماست. دوستان‌تان آدم‌های فوق‌العاده‌ای هستند که همه چیز شما را می‌دانند و هنوز دوست‌تان دارند. البته که همه ما دوستان و آشنایان کمی دورتر هم دارید؛ آن‌هایی که وقتی تلفن را دست می‌گیرید و بهشان زنگ می‌زنید، می‌گویند «هر وقت فرصت کردی بیا همدیگر را ببینیم.» شما باید هر دو این دوستان را داشته باشید.

۳. فرهنگ: زبان، موسیقی، ‌آداب و رسوم، مراسم‌ مختلف، لباس‌ همگی اهمیتی حیاتی دارند و و شما باید آن‌ها را زنده نگهدارید. چیزی که وقتی کنار هم هستیم انرژی، نشاط، قدرت و نفوذ به ارمغان می‌آورد، همین منحصر به فرد بودن با فرهنگ است.

۴. معنویت: این موضوع به شکل دادن به بنیان خانواده و مردم کمک می‌کند. حتما در این مورد مطالعه کنید و درباره بخش معنوی وجودتان بی‌اعتنا نباشید زیرا این همان چیزی است که ما را از حیوانات متمایز می‌کند.

۵. تجربه: به فرزندتان بیاموزید که هیچ چیز را از دست ندهد، یک فیلم، یک بازی، یک اجرا. همیشه در حال تجربه چیزی باشید، تماشای بازی بچه‌ها، گوش دادن به موسیقی و … برای هر کاری که می‌‌توانید انجام دهید به خودتان فرصت بدهید و بروید و همه چیز را ببینید. یک زندگی زنده داشته باشید. اگر خوب زندگی کنید، کسب و کار خوبی هم خواهید داشت. اگر خوب زندگی کنید، این در صورت‌تان هویدا می‌شود وحتی در تن صدای‌تان بروز می‌کند. اگر خوب زندگی کنید چیزی منحصر به فرد و جادویی در زندگی‌تان وجود خواهد داشت.

۶. اعضای خانواده: روی تک تک اعضای خانواده سرمایه‌گذاری کنید تا آن‌ها هم روی شما حساب کنند. الهام بخش آن‌ها باشید تا آن‌ها هم همین کار را بکنند. حواس‌تان به جزئیات این حلقه درونی باشد. اگر پدری در حالی که به سر کار می‌رود هنوز بوسه دخترش را روی گونه‌هایش احساس می‌کند، او پدری قدرتمند است. اگر وقتی شوهری خارج از خانه است و تمام مدت صدای همسرش را می‌شنود، او مردی شکست‌ناپذیر است. همین چیزها باعث می‌شود شما قوی، قدرتمند و با نفود شوید. پس این فرصت را از دست ندهید. فضائل و ارزش‌های زیادی وجود دارد اما مهم‌ترین آن مراقبت یکی از دیگری است، هیچ ارزشی بالاتر از عشق نیست. بنابراین در روزهای شلوغ و پرمشغله به یاد داشته باشید هدف واقعی و دلایل شما برای انجام آنچه در حال انجام آن هستید، چیست. نوع زندگی شما می‌تواند ثمره‌ای بزرگ برای‌تان داشته باشد. پس تا دیر نشده هر چیزی را که باید، ببینید.

منبع : khalaghiat.com