خانه » مد و مسائل زندگی » ۶ روشی که می‌توانید موقعیت‌های بد را بهتر کنید

۶ روشی که می‌توانید موقعیت‌های بد را بهتر کنید

شرایط بد و خوب مطمئنا برای همه ما اتفاق می‌افتد. متاسفانه، طبیعت انسان به گونه‌ای است که در شرایط بد متوقف می‌شود. ما نا امید می‌شویم، و ناامیدی و سرخوردگی منجر به یک الگوی شکست می‌شود. من می دانم…. من در این شرایط بوده ام.

حقیقت این است افرادی که در برخی از نقاط زندگی ما چیزی ساخته‌اند، یک انتخاب آگاهانه داشتند تا شکست را در آغوش بگیرند و اجازه ندهد مانع‌شان شود. در پایان روز، همه ما از یک لیوان لیموناد خوب لذت می‌بریم، نه از مکیدن لیمو ترش، درست است؟

بنابراین، سوال بزرگ این است بعد پس از اینکه یک شکست رخ می‌دهد چه باید بکنید؟ در طول این سالیان، من با این ۶ راه موفق شدم بر شکست غلبه کنم.

لیمو را بپذیر

چیزی که انجام شده دیگر انجام شده است. در تکرار مکررات یا نگرانی در مورد اشتباهات‌تان هیچ نقطه‌ای وجود ندارد. گذشته را نمی توان تغییر داد. در عوض، از انرژی‌تان برای تاثیرگذاری در آینده استفاده کنید.

از چیزی که اشتباه انجام شده است بیاموزید

یک شکست را درس زندگی در نظر بگیرید، به عبارت دیگر از آن یاد بگیرید و همه چیز را در دفعه بعد بهتر کنید. به جای از دست دادن کنترل، بیشتر و بیشتر و بیشتر بیاموزید. و از انجام این کار نترسید. (ممکن است شما برخی از یافته های خود را دوست نداشته باشید، اما هنوز هم می‌توانید از آنها یاد بگیرید.)

مقداری از زمان‌تان را برای اینکه بفهمید چه اتفاقی افتاده است صرف کنید

وضعیت را تحلیل کنید و سعی کنید سوالاتی که بوجود می‌آیند، با صادقانه‌ترین حالت ممکن پاسخ دهید. آیا شما خودتان را باور دارید؟ در چه لحظه ای احساس شک یا ترس از شکست داشتید؟ آیا انگیزه شما کافی است؟ آیا شما با اطلاعات درست عمل کردید و از آن به درستی استفاده کردید؟

آیا هدف‌تان مهم، مرتبط و دست یافتنی بود؟ کجا و کی اشتباه شد؟ شاید لازم باشد دوباره اهداف‌تان را ایجاد کنید و تمام معایب‌تان را با توجه به آن درنظر بگیرید.

سخت‌تر کار کنید

دفعه بعد بهتر آماده شوید. از تحلیل اطلاعات ‌تان استفاده کنید، و سعی کنید هیچ کدام از آن عقایدی را که منجر به شکست شده است تکرار نکنید.

اشتیاق خود را مهار نکنید

حتی دفعه بعدی اشتیاق بیشتری داشته باشید. برای تلاش دوباره پشت خودتان را نوازش کنید و دوباره سعی کنید. همه اراده‌تان، تمایل‌تان برای موفقیت و پشتکارتان را تحسین کنید. نگرش‌تان را مثبت نگه دارید، و خونسرد باقی بمانید. حالا شما قوی‌تر، هوشمندتر، با آمادگی بیشتر، با تجربه‌تر و حتی با انگیزه‌تر هستید.

لیموناد درست کنید!

نترسید. آن را دوباره انجام دهید.آن را همین الان انجام دهید. آن را بهتر انجام دهید. آن را درست انجام دهید و چیزی را که شروع کردید تمام کنید. و هر پیروزی را، به خصوص آنهایی که کوچک هستند، جشن بگیرید.

بالاتر از همه، به خاطر داشته باشید شما اولین شخصی نیستید که شکست خوردید…. و پس از آن، در نهایت، به موفقیت رسیده‌اید. چنین شکست‌هایی که تبدیل به پیروزی و موفقیت شده‌اند مانند جی.کی. رولینگ (مشهور به هری پاتر)، اپل استیو جابز، بسکتبال مایکل جردن و ریچارد برانسون را در نظر بگیرید.

درس های باور نکردنی از این افراد وجود دارد که تنها با تمرکز بر شکست‌های قبلی خود موفق شده‌اند، به ویژه کارآفرینان و یا هر فردی که با چالش‌های جدی روبرو شده است.

هر قطره از آب لیموی موقعیت را بفشارید، شما باید یاد بگیرد به سرعت به عقب برگردید، سعی کنید (بدون توجه به تعداد شکست‌ها و موانعی که با آن مواجه شده‌اید) و از اشتباهات‌تان یاد بگیرید. با توجه به این‌ها، لیوان بعدی لیموناد طعم بسیار شیرین‌تری خواهد داشت.

منبع : iranvis.com