خانه » مد و مسائل زندگی » ۵ زبان بدنی که باعث می شوند تا دیگران به شما اعتماد کنند

۵ زبان بدنی که باعث می شوند تا دیگران به شما اعتماد کنند

زبان بدن به شما صدمه ای نمی زند، بلکه به شما کمک کند.

آیا می دانید زمانی که صحبت نمی کنید و مخاطب قرار گرفته اید، چگونه می توانید روی برقراری ارتباط با دیگران تاثیر بگذارید و بهترین برخورد را از خود بروز دهید؟
سعی کنید در مکالمات و مذاکرات مهم با دیگران از راهکارهای زیر برای القای قدرت، توانایی و آمادگی بیشتر برای هرچیزی استفاده کنید.
۱٫چشم های خود را باز و هوشیار نگه دارید
عدم توجه دیداری به مسائل ممکن است باعث کاهش میزان تمرکز شود. اگر نگاه خو را به زمین دوخته و یا به اطراف خیره شوید، به طرف مقابل خود نشان می دهید که به صحبت های او علاقه ای نداشته و از تمرکز لازم برخوردار نیستید.
سعی کنید برای کسب بهترین نتیجه، تا زمان برخورداری از تمرکز لازم به آن تظاهر کنید. از چشمان خود شروع کنید. در زمان گوش دادن به صحبت های مخاطب با او ارتباط چشمی برقرار کنید، سر خود را تکان دهید و ابروهایتان را بالا ببرید. اینگونه هوشیار و علاقه مند به نظر خواهید رسید.
۲٫ دست به سینه نایستید
حالت دست های شما می تواند نشان دهنده میزان علاقه و تمرکز شما باشد. زمانی که دست به سینه ایستاده اید احساسات خوبی را به مخاطب منتقل نمی کنید.اگر می خواهید مانند یک رهبر به نظر رسید، دستان خود را باز و رها نگه دارید. قفل کردن انگشتان روی پاها نشان می دهد که شما از تمرکز، آرامش و علاقه کافی برخوردار هستید.
۳٫ شانه ها را در حالت ایستاده نگه دارید
شانه های شما در چه حالتی قرار دارند؟ اگر پشت شما خمیده شده و روی پاهای خود تکیه زده اید، به نظر خواهد رسید که احساس راحتی نمی کنید و توجهی به مخاطب خود ندارید. سعی کنید برای انتقال اعتماد به نفس خود، شانه هایتان را در حالت ایستاده نگه دارید.
زمانی که صحبت می کنید با انگشتان خود به مخاطب تان اشاره کنید و به چیزی تکیه ندهید. سعی کنید با بهره گیری از زبان بدن مناسب، قبل از شروع به صحبت اعتماد به نفس خود را به دیگران نشان دهید.
۴٫ تقلید کنید
مخاطب شما چه کاری انجام می دهد؟ سعی کنید برای کاهش فشارهای روحی و برقراری ارتباط با او، در همان حالتی که او قرار دارد قرار گیرید. اگر نشسته است شما هم در همان ارتفاع بنشینید.اگر ایستاده است شما هم در جهت صورت او بایستید. قرار گرفتن در حالت مشابه مخاطب به شما کمک می کند تا با او ارتباط موثری برقرار کنید.
۵٫ لبخند را فراموش نکنید
لبخند باعث می شود تا اطرافیان شما احساس آرامش کنند و خود شما هم تصور کنید کاری را که از شما انتظار می رود انجام می دهید. این کار باعث می شود تا از اعتماد به نفس لازم برای تاثیرگذاری روی مخاطب برخوردار شوید.

مترجم : الهام نیک منش
منبع : نیکو

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

چند سرگرمی دوست داشتنی که در زندگی‌تان معجزه می‌کند

آیا می‌دانید سرگرمی می توانید کیفیت زندگی‌تان را بالا ببرد؟ پس داشتن سرگرمی فقط برای ...